Na pierwszy rzut oka, przyjrzymy się dzisiaj cerze. Jak wiadomo nie od dzis, podstawa dobrego makijażu jest zadbana cera, co za tym idzie ? Oczywiście odpowiednia pielęgnacja. W tym artykule przedstawie Wam wszystkie typy cery i jak należy każda z nich pielęgnować. Dziś zajmiemy się Cera Suchą.


1. Cera sucha.

Z problemami cary suchej boryka się wiele z Nas. Posiadaczki tego typu cery mają ciężki orzech do zgryzienia. Co zrobić by odpowiednio nawodnić skórę i pozbyć się przesuszeń? Musimy działać od środka i od zewnątrz.

Cere suchą trzeba odpowiednio nawadniac, dostarczać jej duże ilości wody (lecz niestety musimy zapomnieć o goracych kapielach, gorąca woda wysuszy.naszą skórę), także kochane pamiętać by zażywać letnie kąpiele.

Nie możemy również zapomnieć o dostarczaniu ważnych dla naszej cery Witamin. Sa to witaminy A czyli inaczej retinol. Jest to jedna z najwcześniej odkrytych witami. Utrzymuje prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci. Jest ona zaliczana do jednej z witamin młodości, ponieważ skutecznie zmniejsza zmiany pojawiające się wraz z procesem starzenia.

E to najskuteczniejszy antyoksydant rozpuszczalny w tłuszczach. Stosowana zewnętrznie wnika głęboko w skórę, zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry oraz chroni ją przez zmianami nowotworowymi. Hamuje również nadmierną produkcję melaniny, dzięki czemu zmniejsza przebarwienia. Znana jest jako witamina młodości.

F jest to bardzo istotny składnik budulcowy komórek. Dba ona o skórę oraz posiada bardzo pozytywny wpływ przy pomocy w leczeniu trądziku. Działa przeciwzapalnie i regenerująco, przyspiesza gojenie ran i odleżyn, łagodzi oparzenia (również słoneczne) oraz zmiany trądzikowe. Posiada działanie przeciwstarzeniowe i zapobiega wysychaniu skóry. Niedobór tej witaminy objawia się suchością skóry.

Nie zapominajmy również o witaminie C,biotynie, witaminie B5 oraz B6.


Istotna jest również pielęgnacja od zewnątrz. Musimy pamiętać, żeby delikatną cerę traktować w delikatny sposób. Zapomnijmy więc o przemywaniu jej wodą o skrajnych temperaturach oraz wycieraniu szorstkim ręcznikiem. Jakie kosmetyki dobrać do suchej, szorstkiej skóry? Te bogate w glicerynę, mocznik, kwas mlekowy, aminokwasy lub kwas hialuronowy. Substancje te utrzymują wilgoć i zapewniają skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Sucha skóra uwielbia również odpowiednio dobrane oleje.Wybierajmy jedynie delikatne peelingi, najlepiej enzymatyczne.

Na kolejny artykuł o Cerze Tłustej Zapraszam w Piątek. !

Pozdrawiam.


Likes

Comments