​Wiele osób kojarzy pielęgnację dłoni z drogimi zabiegami w profesjonalnych salonach kosmetycznych, co nie do końca jest prawdą. O nasze dłonie i paznokcie możemy zadbać równie dobrze w domowym zaciszu, przy użyciu ogólnodostępnych składników. Dzisiaj pokażę Wam dwa najbardziej popularne zabiegi, które można wykonać w domu bez większego wysiłku w krótkim czasie.

1. Miód, cytryna, oliwa

Do miodu dodajemy sok z połowy cytryny, łyżeczkę oliwy, a całość delikatnie podgrzewamy (uważajmy aby nie przedobrzyć, ponieważ miód i oliwa tracą swoje właściwości w zbyt wysokiej temperaturze). W ten sposób przygotowaną maseczkę nałóż na dłonie i owiń folią spożywczą na około 20-30 minut. Zabieg sprawi że dłonie będą nawilżone, odżywione, a skóra stanie się jędrna.

2. Cukier, oliwa

Regularne stosowanie peelingu ma bardzo pozytywny wpływ na naszą cerę. Wykonanie zabiegu jest bardzo proste, do naczynia wsypujemy cukier, i dodajemy odrobinę oliwy aby ujednolicić konsystencję. Powstały peeling delikatnie wcieramy w skórę.


Likes

Comments

​Witam wszystkich!

Pewnie zastanawiacie się kim jestem, i jaki jest cel nowo założonego bloga, tak więc już wyjaśniam. Mam na imię Martyna, a moje życie kręci się wokół stylizacji paznokci. Specjalizuję się w manicure i pedicure hybrydowym, i tego będzie dotyczył mój blog. Co na nim znajdziecie? Głównie wskazówki, porady, trendy, ale też moje prace na klientkach, które będę wrzucała oczywiście za ich zgodą. :)


Gorąco zachęcam do aktywnej dyskusji, oraz do śledzenia WolaBlog. Razem możemy utworzyć pazurkową społeczność, w której będziemy się wymieniali doświadczeniami związanymi ze stylizacją paznokci.

Likes

Comments