روز دوشنبه ٢٠١٥/١٢/١٤ اخرين دور همي ايراني خود را در سال ٢٠١٥ جشن گرفتيم. به رسم جشن كريسمس و سال نو ، هر يك با هدايا و خوراكي هاي گوناگون از جمله كيك، چيپس، نوشابه و ... وارد كلاس شديم .هدايا در نايلون نزد معلم قرار گرفتند و در اخر بين همگي تقسيم شدند. سراسر كلاس با صداي خنده و شادي و موزيك هاي شاد ايراني پر شده بود . روز خاطره انگيزي بود اما متاسفانه به علت امتحانات تعدادي از همكلاسي هايمان در كنار ما نبودند ، به راستي كه جاي همگي خالي بود . كلاس فارسي ما پيشاپيش سال نو ميلادي را به شما دوستان تبريك مي گويد و سالي نيكو همراه با موفقيت هاي روز افزون را ارزومند است ❤️

Design your blog - select from dozens of ready-made templates or make your own; simply “point & click” - Click here

Likes

Comments

ما در كلاس فارسي به دو گروه تبديل شديم و دختران درباره ي اثار باستاني ايران و پسران درمورد تاريخ ايران زمين تحقيق كردند و حاصل اين تحقيق ها پاورپوينت است كه بايد در طول تعطيلات ان را با دقت مطالعه كنيم و بعد از تعطيلات ازموني از ان خواهيم داشت . مدت زماني كه براي تكميل تحقيقات خود داشتيم ٤ هفته بود كه گروه دختران كار خود را تكميل انجام دادند اما گروه پسران هنوز كار خود را كامل نكردند . 

كلاس ما يك روزنامه به اسم "دانش" دارد كه در ان اخبار ، جدول ، ضرب المثل و ... وجود دارد . متاسفانه به علت درس هاي فراوان موفق به ساختن تنها ١ روزنامه شده ايم اما منتظر اثر هاي بيشتر از ما باشيد . 

Likes

Comments

سال پيش روز اخر كلاس فارسي را در كلاس جشن گرفتيم . در اين جشن براي تشكر از معلم خوبمان او را غافلگير كرديم به اين صورت كه عده اي از دانش اموزان براي كل كلاس سالاد الويه درست كردند و عده اي ديگر كلاس را تزئين كردند . اين جا تعدادي از عكس هاي ان جشن را مي توانيد ملاحظه كنيد

Likes

Comments

هادی نوروزی، کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس تهران بر اثر سکته قلبی درگذشت.
رسانه‌های ایران خبر داده‌اند هادی نوروزی که سی سال داشت، در خواب سکته کرده و پس از انتقال به بیمارستان آتیه تهران درگذشته است.روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفته است پیکر آقای نوروزی در حال حاضر برای کالبد شکافی برای تعیین علت مرگ، به پزشکی قانونی منتقل شده است.رییس بیمارستان آتیه به خبرنگاران گفته است که کاپیتان پرسپولیس تهران در زمان مراجعه به بیمارستان "علایم حیاتی نداشته و دلیل مرگ او عارضه قلبی است."

  • 56 Readers

Likes

Comments

تیم ملی بانوان ایران به عنوان قهرمانی مسابقات فوتسال زنان آسیا رسید و اولین قهرمانی بانوان ایران را در رشته های تیمی در آسیا به دست آورد. تیم‌های ملی فوتسال بانوان ایران و ژاپن در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا به ديدار هم رفتند که تیم ایران با گل دقیقه 8 یک بر صفر از سد ژاپن گذشت و قهرمان این رقابت‌ها شد. اين گل توسط فرشته كريمي به ثبت رسيد كهاین ششمین گل کریمی در این رقابت ها بود.تشویق تماشاگران ایرانی حاضر در سالن نیز تاثیر زیادی روی کسب عنوان قهرمانی تیم ملی داشت.

این برای نخستین بار است که در ورزش بانوان یک رشته تیمی قهرمان آسیا می‌شود.


  • 56 Readers

Likes

Comments

ما امروز می‌خوایم درباره تفاوتهای مدارس ایران و سوئد مطلبی بنیویسیم؛ مدرسه یک پایهٔ مهم واسه آیندهٔ همه بچهاي دنيا می‌باشد. مدارس سوئد در مقایسه با مدارس ایران تفاوت زیادی دارند، مثلاً در مدارس ایران روپوش اجباری می‌باشد، ولی‌ در سوئد می توانيد هر لباسی که مناسب باشد را به تن‌ کنید و به مدرسه بروید.این میتواند هم خوب باشد هم بد از لحاظ اختلاف طبقاتی روپوش ميتواند نقش مثبتی در مدرسه داشته باشد زیرا آن زمان این اختلاف طبقاتی زیاد معلوم نمی‌شود. در مدارس ایران بچها حق بیرون رفتن از مدرسه را ندارند در صورت خروج از مدرسه یا تنبیه میشوند یا از طرف مدرسه اولیای دانش‌آموزان فراخوانده میشوند.در مدارس سوئد نمرا‌ت عبارتند ازA,B,C,D,E,F که اف‌‌ به معنی‌ صفر می‌باشد، ولی‌ در ایران نمرات از ۰ تا ۲۰ میباشند که اگر دانش آموزی نمره زیر ۱۰ بیاورد رد میشود و نمره درس را نمیگیرد؛ در سال تحصیلی‌ هر دانش آموز یک بار حق تک ماده دارد و نمره او باید بالای ۷ باشد تا بتواند از تك ماده استفاده كند.اما در مدارس سوئد پسرن و دختران در کنار همدیگر از اول دبستان تا زمانی‌ ک فارغ التحصیل شوند در کنار هم به مدرسه میروند ولی‌ در ایران مدارس کاملاً جدا از هم میباشند دختران و پسران حق رفتن به یک مدرسه را ندارند؛ در مدارس سوئد هر دانش آموزي دوباره ميتواند امتحان بدهد و نمره اش را كامل كند. مدارس سوئد به دانش آموزان خود غذا میدهد ولی‌ در ایران وظيفه هر دانش آموز می‌باشد که با خود غذا به مدرسه بیاورد.

Likes

Comments

بعد از جنگ جهاني دوم دنيا مهاجرين جدي قبول نكرد . امروزه بيشتره مهاجران از سوريه هستند اما از كشوران افغانستان ، سوماليا ، نيجريه ، عراق ، .... هم ديده مي شود . اغلب ان ها از طريق قاچاق و راه زميني با ماشين ، اتوبوس ، قطار به كشور هاي همسايه مي روند . همان طور كه مي دانيم اين راه ها خطرهاي زيادي دارد و اين ادم ها براي زندگي راحت تر جان خود را كف دستانشان مي گذراند . اغلب هم نوعان ما جان خود را در اين مسيرهاي طاقت فرسا از دست مي دهند به طور مثال بعضي از ان ها در اب هاي بين راه غرق مي شوند . اخيراً عكسي از پسر بچه ي ٣ ساله اي كه غرق شده است در محيط مجازي پخش شده و بسياري از منتقدان درباره ي ان بحث كرده اند . بعد از اين حادثه ، شهر مالمو با موجي از مهاجران روبرو شد و از بيشتر شهر هاي اين كشور با اغوش باز و در راه رضاي خدا به ان ها كمك كردند . نكته جالب اين است كه بعد از اين اتفاق ها حزب SD در سوئد بيشتر پيروانش را از دست داد . هدف ما از اين وبلاگ گسترش حس مردم دوستي و توجه به هم نوعان خود است .؛)

Likes

Comments

كلاس فارسي ما تصميم دارد نوشته هايي را در اين وبلاگ با شما به اشتراك بگذارد .

ما دانش اموزان ايراني ساكن شهر لوند / سوئد هستيم كه براي اموختن زبان مادري و فرهنگ ايران هفته اي يكبار دريكي از بزرگترين دبيرستان هاي سوئد جمع ميشويم .

ما تصميم داريم تا در اين وبلاگ در مورد كلاس ، مسائل درسي و جانبي مطالبي را با شما در ميان بگذاريم . 

اميدوارم نهايت لذت را ببريد

Likes

Comments