Karma wraca - doceniaj!

Niedzielny poranek, tego właśnie mi brakowało. Ciepłego niedzielnego poranka. Zerwałam się na nogi o 7 rano. Po całym tygodniu pracy, nawet w niedziele trzeba wstać o 7. W sumie nie trzeba ale można. Szaro ponuro chyba będzie padać, więc powinnam spać jak zabita... A jednak obudziłam się tak wcześnie. Pewnie normalnie bym rozpaczała nad tym faktem ale jak tylko otworzyłam okno a do pokoju napłynęło ciepłe powietrze, zerwałam się do drugiego pokoju aby się ubrać i poleciałam na balkon. Jest cudownie! Tego mi było trzeba! Naprawdę! Pobiegłam z balkonu do kuchni, zrobiłam kawkę i wróciłam na balkon. Deszczowo, burzowo, ale mimo wszystko naprawdę ciepło. Balkon mam od zachodu więc nawet słońce nie napierdziela mi w oczy. Chociaż i tak go nie ma... No ale gdyby jednak było to na pewno by mnie nie oślepiało.

Wiem, że zawsze mówię, że nie lubię tego miejsca, że to dziura zabita dechami. No ale akurat w tym momencie doceniam to miejsce najbardziej na świecie. I pomimo tego, że nie jestem osobą którą fascynuję śpiew ptaków to dziś tak pięknie to brzmi.


A wiecie co jest najważniejsze w życiu ?

Docenianie takich małych rzeczy. My ludzie (my Polacy powinnam napisać) znani jesteśmy z ciągłego narzekania, z ciągłej krytyki i zauważania tylko tego jak mamy źle. To przykre ale nie potrafimy doceniać niczego ani nikogo. Nawet nie wiecie jak lżej się żyję kiedy chociaż troszkę zmienimy swój tok myślenia. Ja od jakiegoś miesiąca zaczęłam zupełnie inaczej patrzeć na świat, wiecie jakie to niesamowite kiedy od miesiąca człowiek jest ciągle szczęśliwy, chodzi uśmiechnięty (oczywiście na tyle ile jego zgorzkniały wyraz twarzy mu pozwala xD). Wiadomo, że zdarzają się i te słabsze momenty, nie myślcie, że jak zaczniecie doceniać małe rzeczy to ciągle będzie pięknie, a uśmiech choćby na chwilę nie zniknie wam z twarzy. Przyjdzie taki moment ale dosłownie na chwilę kiedy nie będziecie wiedzieli co zrobić, kiedy tak jak ja stwierdzicie, że jednak jest wam smutno, że chcielibyście się do kogoś przytulić ale jednak nie macie do kogo. Tak też będzie ale to przyjdzie i pójdzie, nie będziecie zgorzkniałymi dziadami przez kilka dni bo coś się nie udało. Naprawdę czasem jednak warto docenić coś małego.

Mój widok z balkonu. Życzę wam cudownej niedzieli oraz aby ten tydzień był jeszcze lepszy!
Uśmiechajcie się i doceniajcie!

KARMA WRACA!
pamiętajcie, że karma to nie tylko zło ale także dobro!
"Co posiejesz, to zbierzesz! "

Polubienia

Komentarze