instagram|współprace| ile zarabiam na instagramie ?

Szczerze, nadal nie wiem jak zabrać się do tego wpisu! Chciałabym tak wiele wam przekazać w tym temacie! Lecz myślę, że nikomu nie chciałoby się tak dużo czytać! Więc postaram się tak w skrócie.


Na co dzień bardzo często spotykam się z głupimi docinkami w stylu jaka to ze mnie gwiazda! (Bo prowadzę instagram) Otóż moi Kochani nie jestem gwiazdą, instagram prowadzę bo lubię, bo mi się to podoba, a może po prostu dlatego, że lubię wrzucać swoje foty do sieci :) Nie mylcie mnie z osobami które zarabiają na insta.

Tak!
Ja nie zarabiam na instagramie. Chociaż pewnie wielu z was tak uważa. Instagram jest odskocznią od życia codziennego które od czasu do czasu zostanie wynagrodzone jakąś małą współpracą na zasadzie barteru*. Co nie oznacza, że jest to tak łatwe i banalne jak wam się wydaję.

Kiedyś zanim zaczęłam prowadzić swojego pierwszego bloga i kiedy mój instagram był tylko galerią moich selfiaczy. Strasznie zazdrościłam tym wszystkim laskom! Wow mają bloga, wow mają wszystko za free, wow płacą im za głupi wpis, żyć nie umierać porobić kilka fota, klepnąć jakiś tekst i po robocie! Też bym mogła tak żyć!


Teraz jako podobno "influencerka" już wiem, że to nie jest tak oczywiste.

Wiem jakie to ciężkie aby sprostać wymaganiom firmy. Są firmy które w zamian za produkt oczekują foty na insta. Są firmy które oczekują foty i instastory. Lecz są też firmy które odgórnie narzucają ci jak ma wyglądać zdjęcie. Np. produkty do pielęgnacji ciała, nie możesz dodać zdj typu flatlay* tylko na zdjęciu muszisz pokazać jak używasz danego produktu. Co nie zawsze jest tak łatwe! Nie zawsze mamy pomysł na takie foto ! No i nie zawsze dane zdjęcie będzie pasować do feedu* naszego instagrama. No i nie zapominajmy też o tym, że niektóre firmy narzucają nam terminy publikacji. Z jednej strony to dobrze, ponieważ ja mając swoją firmę podjęłam kilka współprac z dziewczynami które bez ustalonego dokładnego terminu potrafiły publikować zdjęcie po miesiącu.

No właśnie co do innych influencerek nie chce nikogo obrażać ale jest wiele dziewczyn które prowadzą insta robią to tylko po to aby coś zgarnąć i najbardziej przykre jest, że wiem to z własnego doświadczenia ponieważ piszą na mojego firmowego insta konta które tak naprawdę nic nie oferują. A Współpraca której się domagają kompletnie nie pasuję do ich konta. No i najśmieszniejszy wątek powstały że tak powiem "glonojady" które zazdroszczą instagramerką i najzwyczajniej zaczynają wpisywać osoby które mają po 150 follow, żeby tylko zgarnąć coś za darmo i nie wydać pieniążków. To jest przykre, bo mi od takich wiadomości robi się nie dobrze i nie dziwię się niektórym firmą, że nie chcą podejmować współprac bo jak dostają dziennie tyle propozycji które są najzwyczajniej żałosne to co się dziwić ?

Tak więc zdobycie takiej współpracy choćby na zasadzie barteru nie jest takie łatwe.

Czasem lepiej uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż firma sama do was napiszę! Naprawdę! Tylko jak już napisze jeszcze trzeba się zastanowić z 10 razy czy warto. Ja np. bardzo wiele współprac odrzucam ze względu na to, że np nie będą pasować mi do feedu. Bo czuję, że będzie mi ciężko zrobić zdjęcie danego produktu. Choć czasami pojawiają się też takie współprace które uważam, że nie będą mi za cholerkę pasować ale bardzo chciałabym je przetestować! Wtedy wiem, że chciwość wygrywa xD Bo jednak kieszeń boli, żeby sobie samemu kupić skoro można zgarnąć za darmo - jestem tylko człowiekiem i niestety wiem, że pokusa jest czasem silniejsza :) jednak nie jest to powód aby brać wszystko na siłę i wciskać ludziom, że jest sztos jak sztos nie jest!

* flatlay -jeden z poprzednich wpisów *klik*
*feed - układ zdjęć na instagramie, wygląd spójność

Polubienia

Komentarze

luuxyaa
luuxyaa,
Bardzo ciekawy wpis! Mam takie same zdanie jeśli chodzi o instagramerki, które chcą wszystko za darmo..
nouw.com/luuxyaa