Moim zdaniem w roku szkolnym ważne jest by mieć produktywny dzień. Jest to dość istotne zwłaszcza w ostatnich klasach szkoły, by osiągnąć dobre wyniki w nauce i dostać się do wymarzonej przez siebie szkoły. Wiem, czasem trzeba odpocząć, ale o to kilka porad, które ułatwią Ci zorganizowanie swojego dnia.


1. Przygotuj się do kolejnego dnia, dzień wcześniej.
Bywa to trudne ponieważ nasz dzień często bywa bardzo zabiegany. Ale jeśli poświecimy pięć minut na przygotowanie stroju na kolejny dzień, spakowanie plecaka do szkoły, czy najważniejszej rzeczy TKP (telefon, klucze, portfel). Wtedy zaoszczędzamy czas rano i nie stresujemy się faktem, że nie wiemy w co się ubrać, albo gdzie są nasze klucze.

2.Planuj
Do tego punktu polecam używanie kalendarza, albo planera. Polecam wybrać trzy najważniejsze cele jakie chcesz osiągnąć tego dnia. Wtedy masz dużą możliwość, że pomiędzy tymi zadaniami wykonasz te mniej ważne.

3. Dobrze zacznij swój dzień
Od razu po wyjściu z łóżka pościel je. Po pierwsze nie wrócisz już do niego ( chyba że wieczorem), po drugie już masz na swoim koncie wykonanie czegoś produktywnego. Otwórz okno światło słoneczne i świeże powietrze pomoże Ci się obudzić. Zjedz dobre śniadanie, będziesz miał siły na kolejną część dnia ale również poprawi Ci humor. W końcu kto z nas nie lubi jeść czegoś co naprawdę smacznego.

4. Rób rzeczy od razu
Nie marnuj swojego cennego czasu. W końcu masz być produktywny. A jeśli zrobisz w szybszym czasie rzeczy, które masz zaplanowane na ten dzień będziesz mógł poświecić więcej czasu na rozwijanie swojej pasji, czy na spotkania w gronie znajomych.

5. Dobre nastawienie
Moim zdaniem to jeden z najważniejszych punktów. Bez wiary we własne siły nie da się osiągnąć swojego celu. Powtarzaj sobie ,, DASZ RADĘ " ,, WIERZĘ W CIEBIE" to na pewno zmotywuje Cię do działania.

Trzymam kciuki!!


Likes

Comments