Oto mój nowy początek. Długo zastanawiałam się od czego powinnam zacząć. Jaki temat zasługuje na to by znaleźć się w pierwszym poście? Wtedy przypomniało mi się, że pod zdjęciem na Instagramie dostałam kilka pytań o to jak uzyskać idealny mat na paznokciach hybrydowych i wiadomości, że wiele topów matowych różnych marek nie daje zadowalającego efektu. Teraz zamierzam się z Wami tą wiedzą podzielić.

Jest to najprostszy sposób, który przyszedł mi do głowy, który wypróbowałam na własnych paznokciach i którego efekt przez cały czas noszenia hybrydy utrzymywał się bez zarzutu. Nie potrzeba do niego właściwie nic ponad te przybory, których używamy do wykonania podstawowego manicure hybrydowego.

Zaczęłam od wykonania klasycznego manicure. Użyłam do tego lakierów marki Semilac 138 Perfect Nude i 056 Pink Smile oraz złotego holograficznego brokatu marki Inglot.

Następnie wystarczy sięgnąć po bloczek polerski i zmatowić wierzchnią warstwę topu tak samo jak matujemy płytkę paznokcia przed nałożeniem bazy.

Na koniec przemywamy paznokcie cleanerem i matowy efekt gotowy. Zaznaczam, że zmatowiłam tylko dwa paznokcie więc błysk na pozostałych paznokciach jest zamierzony.

Jest to najprostsza i najszybsza do wykonania metoda, niewymagająca dodatkowych zakupów w postaci matowego topu, który według opinii dziewczyn nie zawsze daje zadowalający efekt. Nie mogę się na ten temat wypowiedzieć, gdyż z żadnego topu matowego nie korzystałam.
W tym miejscu możemy zakończyć, ale ja postanowiłam tym razem dodać zdobienie w postaci sweterkowego wzorku.

Użyłam w tym celu ostrej końcówki drewnianego patyczka do odsuwania skórek. Gotowy wzorek należy utwardzić w lampie UV, a następnie warto poprawić go drugą warstwą i kolejny raz utwardzić.

Utwardzony wzorek przemywamy cleanerem i taki pozostawiamy lub jeżeli efekt jeszcze Was nie zadowala można delikatnie przejechać go bloczkiem, aby nadać mu matowe wykończenie. Zwróćcie jednak uwagę, żeby nie zniszczyć efektu 3D, bo na tym polega cały urok "knitted nails".

Nie pozostaje nic innego jak cieszyć się efektem :).
xoxo
A.

Likes

Comments