Dobry wieczór wszystkim , dzisiaj chciałam się z Wami podzielić moją nową zdobyczą.

Zakupiłam sobie z polecenia książkę.

Autorem jest Pani Tatiana Mindewicz – Puacz i nosi tytuł : "Luz i tak nie Idealna”.

Bardzo świetna książka. Warta polecenia. Jest to książka ogólnie dla kobiet. Dodaje siły oraz pokazuje jak uwierzyć w siebie i zacząć myśleć pozytywnie.

Ta książka pokazuje jak zdobyć poczucie własnej wartości , której często wielu osobom brakuje.

Tyle wiem po przeczytaniu recenzji. Teraz zabieram się za lekturę i na pewno dam znać jak wrażenia po przeczytaniu.

A czy ktoś z Was czytał tą książkę a może ma zamiar ją przeczytać . Dajcie odpowiedź w komentarzu. :)

Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Hejka, dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić tym co działo się wcześniej w moim życiu.

Samo słowo przeszłość mówi bardzo wiele. To co było kiedyś zostaw za sobą. Ale co jeśli to były piękne chwile o których nie chcesz zapomnieć ?

O niektórych rzeczach nie da się tak po prostu zapomnieć. Pierwsze miłości , pierwsze przyjaźnie.

W moim życiu , bardzo dużo się działo. Wiadomo pierwsza miłość się już skończyła. Być może jest kolejna. :)

Pierwsze przyjaźnie również były. Niektóre się skończyły a niektóre trwają do dziś bądź od dziś.

W moim przypadku akurat jest tak że z chęcią zostawię przeszłość w tyle i wszystko zacznę na nowo. Nie mówię tutaj o naprawdę złych rzeczach. Po prostu chodzi mi o tych złych przyjaciołach. No ale to na szczęście przeszłość.

Nie patrząc wstecz jest prościej. Lecz gorzej jest zapomnieć. Ja ma trochę łatwiej ponieważ mam przyjaciół którzy mi pomagają i są zawsze blisko mnie gdy tego potrzebuje.

Czasem przeglądam stare zdjęcia i dobrze jest tak sobie powspominać. Lecz wolę zostać przy tym co mam teraz. Mam przyjaciół , mam rodzinę i bliskich oraz mam najlepszą rolę w tym życiu jaką do tej pory mogłam mieć : jestem mamą chrzestną najwspanialszego dzieciątka. Mam wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia.

Ktoś kiedyś powiedział mi : "Ty nigdy się nie zaklimatyzujesz , nie będziesz miała przyjaciół". I co ? Teraz z uśmiechem mogę tej osobie powiedzieć , że jestem szczęśliwą osobą wśród wszystkich moich bliskich wokół. Zawdzięczam im bardzo wiele . Życzę każdemu aby miał takie szczęście jak ja.

Liczy się Teraz i Tu !

A u was ? Jak to wygląda? Mile wracacie do swojej przeszłości czy jednak nie bardzo ? Odpowiedzcie w komentarzu :)


Likes

Comments

Hejka kochani

Chciałabym się z Wami podzielić swoimi wrażeniami.

Ostatnio byłam na wyjeździe w Częstochowie . Jest to cudowne miejsce. Bardzo mi się tam podoba. Wiadomo jest to miejsce dla osób wierzących. A ja taką osobą jestem i nie ukrywam tego. Jest tam bardzo ciekawych miejsc , które warto zobaczyć. 

Nie rozumiem ludzi którzy nie przyznawają się do tego. W tym świecie każdy ma prawo do swoich wierzeń oraz swojego zdania i nie powinien się tego wstydzić. Nie rozumiem również ludzi którzy oceniają innych. To nie jest ich sprawa i powinni zająć się swoim życiem. Dlatego nikt nie powinien ukrywać niczego. Niech robi to co kocha wierzy w co chce. Dlaczego niektórzy są wyśmiewani za to co robią ? Nie wiem. Dla mnie to jest chore.

Jestem osobą tolerancyjną. Jestem osobą wierzącą. I nie wstydzę się tego.

Ludzie widzą wszystko złe w innych. Ale powinni spojrzeć na siebie.

Wstawiam zdjęcia mojego autorstwa. :)

Kochani , a wy ? Co o tym myślicie ?

Likes

Comments

Hejka. 
Nurtuje mnie jedno pytanie ? czym tak na prawde jest szczescie ? 
Dla mnie jest ono czymś co sprawia że moje dni stają się lepsze.
Wpływają na to moi przyjaciele rodzina bliscy .. 
Jestem im wdzięczna za wszystko 
Tylko ciężko jest teraz dobrać dobrych przyjaciół którym moża zaufać.
Mi na szczęście trafili sie tacy na któeych mogę liczyć zawsze.
Tak jak oni na mnie o każdej godzinie dnia i nocy.
Ten weekend był dla mnie szczególny 
W sobote po długim czasie spotkałam sie z przyjaciółką
W końcu mogłyśmy porozmawiać co bardzo mnie ucieszylo.
Takie rozmowy bardzo dużo dają.
Możesz powiedzieć co leży Ci na sercu i od razu jest lepiej 
Za to niedziele spędziłam nad jeziorem u drugiej przyjaciółki. 
Pojechali nad domek i dostałam zaproszenie to skorzystałam 
Cisza spokój i też można porozmawiać. 
Coś cudownego.
Bez przyjaciół nie wiem co bym zrobiła. 
Za to niestety jutro znowu poniedziałek. 
Taki weekend mogłabym mieć każdy :)
Do szczęścia potrzebna jest też druga połówa. Tylko niestety wiekszość patrzy teraz na wygląd. Tak to teraz jest. Szkoda.
A wy ? Czym dla was jest szczescie? Napiszcie w komentarzu :)

Likes

Comments

Hejka.

Wczorajszy wieczór spędziłam nad rozmyślaniem : co dalej ? Zadajecie sobie czasem takie pytanie ?

Podstawą jest pozytywne myślenie. Ostatnio zdałam sobie sprawę , że bez niego nie można iść do przodu. Świat należy postrzegać w kolorowych barwach. Nie ważne czy jest dobrze czy nie.W każdej rzeczy jest rąbek prawdy. Gdy dzieje się źle może to znak aby coś zmienić. Może czas postawić sobie cel i dążyć do niego. Wszystko się może zdarzyć. Więc nawet jeśli cel według Ciebie/Nas jest nie osiągalny to warto spróbować. Być może jest bliżej niż Ci się wydaje. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Jeśli potrzebujesz rozmowy skontaktuj się ze mną.

Zdarzają się też dni zwątpienia. Wtedy przypomnij sobie, że masz przyjaciół , bliskich. I zawsze należy pamiętać o CELU. Trzeba się podnieść i iść dalej. Spotkać się z przyjaciółmi , zrobić coś spontanicznego. No i oczywiście trzeba to uwiecznić na zdjęciu aby było później co wspominać.

W gruncie rzeczy świat jest piękny tylko czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Według mnie mój świat właśnie stał się czymś innym niż zawsze. Czas przemyśleć wszystko i wziąć się w garść i swoje życie we własne ręce. Ono ma być Nasze nikogo innego.

A wy ? Jak widzicie świat ? Jaki on jest według was ?

Likes

Comments

Wczorajszy dzień był dla mnie bardzo fajny.

Przed południem spotkałam się z moją przyjaciółką i poszłyśmy sobie na spacer. W drodze powrotnej zaprosiła mnie do siebie. Takie damskie popołudnie z plotkami. Stwierdziłyśmy , że zrobimy wspólny obiad – pizza , a na deser sałatka owocowa. Szykując wszystko rozmawiałyśmy ogólnie o wszystkim. Już dawno tak nie rozmawiałyśmy. Bardzo się cieszę , że mogłam to popołudnie spędzić właśnie z nią. Uwielbiam nasze rozmowy. Zawsze mówimy sobie o wszystkim , wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami. Możemy rozmawiać ze sobą dniami i nocami. Mam najlepsze przyjaciółki na świecie!

Drugą część dnia spędziłam w Gdańsku z rodzicami i bratem na zakupach. Oczywiście były udane. Uwielbiam spędzać czas z moją rodziną. Dobrze się dogadujemy. Na ten temat napisze w osobnym wpisie.

A jaki powinien być Wasz idealny dzień ? Napiszcie w komentarzu.

Likes

Comments

Dziś był wyjątkowy dzień. Odwiedziła mnie moja 10-cio miesięczna chrześniaczka. Jest moim szczęściem. Kocham ją jak swoją córeczkę. Uwielbiam z nią przebywać. Chciałabym spędzać z nią każdą wolną chwile. Jest moim oczkiem w głowie i dla niej ściągnęłabym gwiazdkę z nieba.

Gdy mój kuzyn ze swoją żoną poprosili mnie o zostanie mamą chrzestną mojej małej księżniczki byłam na początku w szoku ponieważ to bardzo ważna i odpowiedzialna rola. Ale oczywiście zgodziłam się bez dwóch zdań. Zmieniło to moje życie. Oczywiście na lepsze. Jestem im za to bardzo wdzięczna. Zrozumiałam dzięki temu parę rzeczy. Jestem dumna i zadowolona, że zaufali mi na tyle aby powierzyć mi taką role. Postaram się spełnić to zadanie najlepiej jak potrafię. Jestem im za to bardzo wdzięczna. Zrozumiałam dzięki temu parę rzeczy.

A czy wy macie swoją chrześniaczkę/chrześniaka? Napiszcie w komentarzu.

Likes

Comments

Najgorsza rzecz w życiu jest brak pewności oraz brak akceptacji własnej osoby. Niestety takie coś właśnie mnie dopadło. Staram się zauważyć w sobie zalety ale niestety nie potrafię. Chciałabym przemóc to w sobie.Czasami myślałam że nie mam nikogo bo po prostu jest ze mną coś nie tak. Lecz nie. Wszystko jest OK tylko na wszystko przyjdzie swoja pora.

Mam przyjaciół , mam rodzinę , mam praktycznie wszystko co jest potrzebne do szczęścia. Brakuje mi jedna rzecz – a mianowicie druga połówka. Tak wiem każdy w swoim czasie tylko że czuję jakby mój czas się coraz szybciej uciekał.

Zamknęłam się w sobie z kilku powodów. Jednym z nich jest to że gdy spotykałam się ze znajomymi (którzy mieli kogoś do pary) to czułam się jak piąte koło u wozu. Dlatego szybko wychodziłam z takich spotkań. Nie mogłam patrzeć na to jak się wspólnie bawią i cieszą się swoją obecnością. Oczywiście cieszyłam się i nadal cieszę się ich szczęściem razem z nimi.

Tak wiem właśnie użalam się nad sobą. Lecz dziś stał się przełomowy dzień.

Porozmawiałam szczerze z jedną z moich przyjaciółek i w końcu wziąć życie w swoje ręce i robić wszystko aby stało się piękniejsze. Dała mi do zrozumienia , że każdy jest wyjątkowy i na każdego przyjdzie pora. Niektórych od razu niektórych trochę później.Cytat mojej przyjaciółki : "Lepiej poczekać na kogoś wyjątkowego niż być z kimś kto może Cie skrzywdzić". Dzięki niej wszystko zrozumiałam. Dziękuję jej za to że po prostu jest. <3

Czy wy też tak czasem macie że szybko się poddajecie ? Czy ktoś z was nie potrafi dostrzec swoich zalet ? Odpowiedzcie w komentarzu.

Likes

Comments

Jest takie słowo , które ma obszerne znaczenie – przyjaźń.

Przyjaźń jest czymś wyjątkowym. Rozumiem to pojęcie jako relacje między dwiema lub więcej osobami , które wspierają się , mogą liczyć na siebie jak i powiedzieć sobie wszystko.

Taką przyjaźń mam ja. Moje przyjaciółki są cudowne. Jest ich kilka ale to w niczym nie przeszkadza.

Najważniejsze jest to że, możemy zawsze o każdej godzinie dnia i nocy liczyć na siebie. Wiadomo czasem bywają kłótnie ale to jest normalne. Nasze kłótnie nie trwają długo.
Ostatnio miałam spór z dwiema. Z obiema nie miałam kontaktu przez jakiś czas. Na szczęście ten czas już minął. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Moje życie było by nudne. Dzięki nim uwierzyłam w siebie. Nie będę wymieniać ich z imienia. Jak będą to czytały to będą wiedziały , że to o nie chodzi. Są po prostu cudowne , jedyne w swoim rodzaju ! ;*

Tylko one rozumieją mnie bez słów i są zawsze wtedy kiedy ich potrzebuje. Tak samo one mogą liczyć na mnie. Nie ważne jaki jest problem. Duży czy mały . Razem poradzimy sobie z każdym. Kocham je jak siostry. <3

Opiszcie wasze przyjaźnie w komentarzu. :)

Likes

Comments

   W końcu nastały wakacje. Słońce, plaża, nowe znajomości. Cudowny czas. Jak co roku zaczynam wakacje z moją kuzynką , która właśnie dziś do mnie przyjechała. Mamy świetny kontakt.Każde wakacje spędzamy wspólnie. Jest moją kuzynką ale zarazem przyjaciółką. Parę ostatnich miesięcy pokazało nam że nasza przyjaźń przetrwa wszystko. Dlatego bardzo ucieszyłam się na jej przyjazd. Fakt miałyśmy spędzić ze sobą tylko trzy dni ale mamy zamiar wykorzystać je jak najlepiej. Pierwszy dzień postanowiłyśmy wykorzystać na leniuchowanie. To nasze ulubione zajęcie.

Dostałam dziś od niej cudowny prezent ! Naszyjnik przyjaźni,jest super ! Bardzo mi się podoba. Jestem jej wdzięczna za wszystko ! BestFriendForever! <3

       Opiszcie w komentarzu jak zaczęły się wasze wakacje. :)

Likes

Comments