Van Dijk jest bardzo ważny dla Liverpoolu

W dzisiejszych drużynach piłkarskich możemy stwierdzić, że pomocnika jest mniej niż napastnika. Wykwalifikowany pomocnik jest niezbędny dla drużyny. Na przykład Virgil van Dijk jest środkowym pomocnikiem Liverpoolu. W ubiegłym sezonie poprowadził drużynę do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Od tamtej pory jego Koszulka Liverpool stała się hitem wielu fanów. Dlaczego jest taki ważny dla Liverpoolu?

Ponieważ jest taktycznym rdzeniem i inicjatorem Liverpoolu. Po pierwsze, jest barierą obronną dla Liverpoolu. Jego doskonała umiejętność obrony pozwala drużynie rozwiązać wiele kryzysów. Po drugie, jego zdolność do asystowania często daje drużynie możliwości ofensywne. Ostatnio jednak jego umiejętność spadła. W środowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów jego występ został przyćmiony przez Koszulka Atlético Madryt. Po dwóch rundach Atletico wyeliminowało Liverpool 4-2 łącznie.

Dlatego uważam, że Van Dijk powinien podsumować swoje wady i wyjść z koryta. Jest teraz najdroższym pomocnikiem na świecie, wartym ponad 100 milionów euro. Powinien więc sprawić, by jego wykonanie było warte swojej ceny.

Likes

Comments