Siedzę sobie z laptopem na kolanach, nademną lśnią ciepłe światełka choinkowe, którymi przyozdobiłam część mojego łóżka i ścianę nad nim. Z racji tego, że to mój pierwszy wpis, siedząc tak myślałam co w nim napisać.
Zbliżają się Święta, czas który spędzamy z rodziną, czas pełen radości, szczęścia i ciepła rodzinnego.. No właśnie co tak naprawdę ważne jest w Święta? W dzisiejszych czasach ludzie są zabiegani, ogólnie ale jeszcze bardziej w Święta. Gonią za prezentami [ja niestety w tym roku się na tym złapałam], które są jedynie dodatkiem Świąt, nie są najważniejsze to drobnostki, symboliczny podarunek. Najważniejsza jest miłość, radość i czas który poświęcamy swoim bliskim. Sprzątanie? No cóż wszystko musi być na błysk, okna MUSZĄ być umyte, podłogi umyte, wypastowane. Fakt, dobrze jak jest czysto ale nie przesadzajmy. Zakupy, dania, przygotowania tego wszystkiego, czy to naprawdę jest aż tak potrzebne? Wiadomo, że potrawy typowe dla Świąt to tradycja celebrowana od lat, tutaj też uważajmy aby nie przesadzić.
Zastanówmy się jeszcze raz co tak naprawdę jest ważne, spróbujmy to zmienić. Nie jest jeszcze za późno aby w tym roku Święta były takie jakie powinny być na prawdę, nigdy nie jest za późno na to by coś zmienić.
Usiądźmy z rodziną, porozmawiajmy tak szczerze od serca o wszystkim. Zaparzmy herbatę, najedzmy się pierników choćby nawet do tego stopnia żeby rozbolały nas brzuchy..
Niech nutka radości z zapachem przyprawy korzennej i cynamonu uniesie się w powietrzu wraz z ciepłym i szczerym hałasem śmiechu zgromadzonych.

Dobranoc xoxo

Likes

Comments