.


Dla odmiany zdecydowałam się napisać o czymś innym. O czymś co ma magiczną moc dla naszego wewnętrznego spokoju. Coś co pozwala nam się wyciszyć, odprężyć i uspokoić nerwy. Tak mowa tu o akwarium. Jednak zaproponuję wam coś niebanalnego. Coś co jest praktyczne, gustowne i modne. Chcę wam pokazać coś co ostatnio odkryłam. Możecie być pewni, że kiedyś znajdzie się to w moim własnym mieszkaniu. Myślę, że będzie to miało wpływ nie tylko na mnie ale też na całą rodzinę.

Przytoczę wam pewną sytuacje z mojego życia. Jak wiecie albo i nie wiecie moje dzieciństwo nie było fajne. W domu ciągłe kłótnie rodziców, krzyki, ciągły stres. Jeśli mieliście lub macie podobną sytuacje to dobrze wiecie o czym mówię. Pewnego wieczoru moi rodzicie się kłócili, w sumie to mało było wieczór kiedy się nie kłócili. Jednak tego wieczoru gdy kłótnia ucichła szukałam mamy. Pokłóciła się z tatą, chciałam ja pocieszyć, przytulić, porozmawiać, po prostu w jakiś sposób wesprzeć. Wiecie gdzie ją znalazłam? Siedziała u mojego brata w pokoju przed akwarium. Stanęłam w drzwiach i się zastanawiałam co ona robi❔. Ona po prostu patrzyła na pływające ryby. Zapytałam dlaczego tak obserwuje te rybki. Odparła, że akwarium relaksuje, odpręża i wycisza.

Wiecie, że miała rację?

Usiadłam obok niej i razem patrzyłyśmy na pływające kolorowe rybki.

Tą sytuacje pamiętam do tej pory! I do tej pory pamiętam te słowa.

Od lat wiadomo że... to co mama powie jest święte 😃Ja wam dzisiaj zaproponuję akwaria ścienne , czyli wersję bardziej praktyczną. Gdy je ujrzałam od razu wiedziałam, że muszę wam to pokazać. Powiem wam szczerze, że pierwszy raz widzę akwarium, które można powiesić na ścianie.

Znacie to?

Przyznam wam szczerze, że ta wersja bardziej mi się podoba. Według mnie ma dużo więcej plusów. Takie akwarium może posłużyć jako obraz. Jako piękna relaksująca dekoracja naszej ściany, pokoju. Dzięki temu, że wisi na ścianie zaoszczędzimy miejsca! Powiem wam, że gdybym teraz chciała postawić akwarium w moim pokoju to nie miałabym miejsca. Jednak jakbym chciała powiesić akwarium to bym znalazła miejsce.

A wy?

Według mnie takie akwarium ma dużo więcej plusów niż akwarium stojące na parapecie czy też na szafce.

Sklep kupdladomu.pl oferuje nam przepiękne i różnorodne akwaria. Od razu zaznaczę, że znajdziecie tam też dużo innych ciekawych rzeczy do domu. Zajrzyjcie, mnie osobiście ten sklep urzekł.Spójrzcie jak pięknie wygląda to akwarium! Przecież na takie akwarium można siedzieć i patrzeć godzinami! Oj moja mama byłaby w siódmym niebie jakby takie miała. Kiedyś jej takie kupie do pokoju 😊 Jeśli posiadałabym takie akwarium, zawiesiłabym je w sypialni, niedaleko łóżka. Zawsze przed zaśnięciem patrzyłabym na nie ❤

Jeżeli zdecydujecie się na rybki to pamiętajcie też, że oprócz obserwowania ich, trzeba o nie dbać 🐟🐠 To są żywe stworzenia. Zakup rybek jak i dekoracji trzeba też dobrze przemyśleć. To nie jest tekie hop, siup. W tym wpisie potraktowałam je trochę przedmiotowo. Jednak pamiętajcie, że trzeba o nie dbać. Trzeba poświęcać im czas. Przecież o wszystko o co się dba jest piękne, prawda? Tak samo jest i z akwarium.


.

WPŁYW AKWARIUM NA ZDROWIE

.

.

akwariu, wpływ, zdrowie, ścienne, samopoczucie


1. Psycholodzy stwierdzili, że akwarium ma bardzo dobry wpływ na dzieci! Wpływa na ich rozwój emocjonalny, uczy odpowiedzialności, rozwija zainteresowania i uczy!

2. Akwarium relaksuje, wycisza, uspokaja.

3. W wielu kulturach dalekiego Wschodu ryby są oznaką dostatku i bogactwa. Mają one zapewnić właścicielom zdrowie, szczęście, pieniądze i pomyślność.

Wiedzieliście o tym? 😊

4. Ma działanie terapeutyczne, obniża ciśnienie krwi i zapobiega depresjom. Jeśli chodzi o depresję to myślę, że w tych czasach praktycznie w każdym domu powinno znaleźć się akwarium 😁 a tak poważnie, to w tych czasach jest bardzo dużo ludzi mających depresję. Lekarze potwierdzili, że akwarium zapobiega depresji, więc warto chociażby też pod tym względem zastanowić się nad rybkami 🐠

5. Działa motywująco. Hmm.... może jakbym miała akwarium, to miałabym więcej pomysłów na wpisy? 😃 hehe

6. Pełni doskonałą rolę w samopoczuciu, gdyż swoim kolorem i życiem w nim podnosi pozytywną energię.


Według mnie obserwacja ryb ma naprawdę bardzo duży wpływ na człowieka! Myślę, że są to stworzonka jeszcze przez ludzi nie do końca docenione!

Jaka jest wasza opinia na ten temat?

🐠🐟🐬


xoxo, MaGicLovv​

​Fanpage , ​YouTube , ​Instagram , SNAPCHAT: magiclovv

Bloguj z telefonu komórkowego - Nouw - jedna z najlepszych aplikacji do blogowania - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Instagram@magiclovv