Tricki z designem - moduły boczne

Moduły boczne są doskonałym sposobem na przekazanie czytelnikowi informacji "w pigułce". Dzisiaj pokażemy wam, jak je wykorzystać. Blogging tips -

Menu strony

Aby uatrakcyjnić wygląd strony i sprawić, że czytelnik będzie miał wszystko "pod ręką", dodajcie menu boczne. W tym celu należy przesunąć suwak szerokości z prawej lub lewej strony.

Jeśli chcesz ukryć menu strony (tak, aby rozwijało się tylko po kliknięciu), rozciągnij ponownie szerokość. Menu będzie się wtedy wysuwało po kliknięciu w przycisk.

Elementy menu

Do menu bocznego możecie przeciągnąć praktycznie każdy element. Może to być zdjęcie profilowe, tekst prezentacyjny, w którym krótko przedstawicie siebie, kategorie, archiwum, wyszukiwarka czy translator.

Jeśli jednak chcecie, aby wasze menu było bardziej interaktywne, dodajcie takie elementy jak:
Instagram - należy przeciągnąć do menu bocznego kafelek Instagram i dostosować ustawienia (widoczność nagłówka, lista lub pokaz zdjęć oraz ilość wyświetlanych zdjęć)

Image Puff/Post Puff - należy przeciągnąć kafelek Image Puff lub Post Puff i dostosować ustawienia. W przypadku Image Puff zawartość aktualizuje się automatycznie, a tekst będzie wyświetlany na zdjęciu, zaś w przypadku Post Puff nie musicie dodawać zdjęć, może to być sam tekst. Moduł możecie połączyć z kategorią, do której ma się odnosić, ustawić liczbę kolumn i rzędów, tekst, który ma się wyświetlać oraz wielkość obrazków.

YouTube - po przeciągnięciu kafelka YouTube wystarczy podłączyć kanał i dostosować opcje wyświetlania.