Przewodnik: Jak zarabiać pieniądze na blogu używając Metapic na Nouw

Przewodnik: Jak zarabiać pieniądze na blogu używając Metapic na Nouw

Są różne możliwości zarabiania na blogu. Jednym z głównych sposobów dla wielu influencerów są kliknięcia na Metapic. Łukasz z Metapic dzieli się z nami radami eksperta na temat tego, jak możesz zarabiać na Metapic. Blogging tips -

Oto pierwsza czesc przewodnika na temat narzedzia Metapic. Sa rózne sposoby na to, aby zarabiac na blogu i social mediach. Jedna z form, która dla wielu influencerów jest glówna opcja przychodów sa linki afiliacyjne na Metapic. Klikniecia (w linki sponsorowane/linki afiliacyjne) to bardzo elastyczna forma zarabiania na blogu i social mediach. Wybierasz, które produkty chcesz polecic lub pokazac czytelnikom. To ty takze wybierasz sklepy lub marki, z którymi chcesz wspólpracowac, wiec dobierasz sobie wszystko wedlug wlasnych upodoban.

Tak dziala Metapic

Sklep placi konkretna sume pieniedzy za kazde klikniecie w link przenoszacy do sklepu. Klikniecia prowadza do zakupu, a zakup otrzymania przez sklep pieniedzy. Sklep zyskuje na marketingu pojawiajac sie na twoich kanalach.

Metapic to narzedzie, dzieki któremu z latwoscia stworzysz inspirujace kolaze i zdjecia z linkami do produktów. Dostepne jest na Nouw w polu tworzenia wpisu. Aby otworzyc narzedzie, kliknij na ikonke malego t-shirtu, która pokazuje sie po prawej stronie w polu wyboru.

Czytaj wiecej:Jak korzystac z Metapic na Nouw


Po prawej stronie w polu tworzenia wpisu na Nouw, Twój blog / Nowy post - tutaj znajdziesz Metapic.


Jak aktywowac Metapic?

1. Idz to Twój blog / Zarabiaj pieniadze
2. Jesli wyswietla ci sie komunikat "activated", Metapic juz dziala. Jesli widzisz komunikat "not activated" przejdz do zakladki Bank details i kliknij "zapisz"
3. Odswiez strone
4. Teraz Metapic powinien byc aktywowany

Porady Lukasza, jak osiagnac najlepsze efekty z Metapic.

1. Wykorzystuj dowolnosc
Jesli masz ciuchy lub produkty, które otrzymalas przez platna wspólprace, mozesz zarabiac na nich pieniadze pokazujac je nawet po zakonczeniu tej wspólpracy. To ty wybierasz co chcesz pokazac i kiedy chcesz to zrobic. Taka dowolnosc wspólpracy pozwala ci odpowiednio dobrac produkty, które chcesz polecic obserwatorom, a takze zarabianie pieniedzy bez rzucajacych sie w oczy reklam.

2. Pokazuj rzeczy, które juz masz
Mozesz pokazywac czytelnikom te same produkty, ale w róznych przedzialach czasowych. Produkty, które sie dobrze klikaly w poprzednim wpisie, beda sie tez dobrze klikac w nastepnym poscie! Moga to byc akcesoria do domu, na przyklad swiecznik, który uwielbiasz, ladny talerz, na którym czesto podajesz jedzenie, kosmetyki, no i oczywiscie ciuchy!

3. Uzywaj swoich zdjec
Jesli chcesz pokazac produkt lub ubranie, które juz kupilas, uzywaj zdjec swojego autorstwa, zamiast tych ze stron sklepu. Twoi czytelnicy zauwaza wtedy, ze faktycznie uzywasz danego produktu, co nada twojej rekomendacji autentycznosci. W przypadku ubran obserwatorzy beda mogli zobaczyc, jak dana rzecz uklada sie na sylwetce. Na zdjeciach ponizej Elin Skoglund pokazuje swoja piekna sukienke od By Malina (tak, zdobywa duzo klikniec!).

@elinskoglund oznaczyla swoja rózowa sukienke linkiem Metapic i otrzymala duzo klikniec!


4. Wyrazniejsze oznaczenia zdobywaja wiecej klikniec.
Wyraznie oznacz swój produkt. Co to oznacza? Link powinien byc podkreslony, pogrubiony lub w innym kolorze. Mozesz nawet napisac "kliknij tutaj" lub "klik" w tekscie. W taki sposób zaznaczasz, ze to link afiliacyjny, a my widzimy wieksza ilosc klikniec.


Chcesz wiedziec wiecej?

Masz jakies pytania lub chcesz wiedziec wiecej o Metapic? Pisz smialo do Lukasza.
Zlapiesz go tutaj: [email protected]


Zdjecie glówne: @anettemarie


Writer
Redaktionen