Przewodnik: Jak zarabiać pieniądze na blogu używając Metapic na Nouw

Są różne możliwości zarabiania na blogu. Jednym z głównych sposobów dla wielu influencerów są kliknięcia na Metapic. Łukasz z Metapic dzieli się z nami radami eksperta na temat tego, jak możesz zarabiać na Metapic. Blogging tips -

Oto pierwsza część przewodnika na temat narzędzia Metapic. Są różne sposoby na to, aby zarabiać na blogu i social mediach. Jedną z form, która dla wielu influencerów jest główną opcją przychodów są linki afiliacyjne na Metapic. Kliknięcia (w linki sponsorowane/linki afiliacyjne) to bardzo elastyczna forma zarabiania na blogu i social mediach. Wybierasz, które produkty chcesz polecić lub pokazać czytelnikom. To ty także wybierasz sklepy lub marki, z którymi chcesz współpracować, więc dobierasz sobie wszystko według własnych upodobań.

Tak działa Metapic

Sklep płaci konkretną sumę pieniędzy za każde kliknięcie w link przenoszący do sklepu. Kliknięcia prowadzą do zakupu, a zakup otrzymania przez sklep pieniędzy. Sklep zyskuje na marketingu pojawiając się na twoich kanałach.

Metapic to narzędzie, dzięki któremu z łatwością stworzysz inspirujące kolaże i zdjęcia z linkami do produktów. Dostępne jest na Nouw w polu tworzenia wpisu. Aby otworzyć narzędzie, kliknij na ikonkę małego t-shirtu, która pokazuje się po prawej stronie w polu wyboru.

Czytaj więcej:Jak korzystać z Metapic na Nouw


Po prawej stronie w polu tworzenia wpisu na Nouw, Twój blog / Nowy post - tutaj znajdziesz Metapic.


Jak aktywować Metapic?

1. Idź to Twój blog / Zarabiaj pieniądze
2. Jeśli wyświetla ci się komunikat "activated", Metapic już działa. Jeśli widzisz komunikat "not activated" przejdź do zakładki Bank details i kliknij "zapisz"
3. Odśwież stronę
4. Teraz Metapic powinien być aktywowany

Porady Łukasza, jak osiągnąć najlepsze efekty z Metapic.

1. Wykorzystuj dowolność
Jeśli masz ciuchy lub produkty, które otrzymałaś przez płatną współpracę, możesz zarabiać na nich pieniądze pokazując je nawet po zakończeniu tej współpracy. To ty wybierasz co chcesz pokazać i kiedy chcesz to zrobić. Taka dowolność współpracy pozwala ci odpowiednio dobrać produkty, które chcesz polecić obserwatorom, a także zarabianie pieniędzy bez rzucających się w oczy reklam.

2. Pokazuj rzeczy, które już masz
Możesz pokazywać czytelnikom te same produkty, ale w różnych przedziałach czasowych. Produkty, które się dobrze klikały w poprzednim wpisie, będą się też dobrze klikać w następnym poście! Mogą to być akcesoria do domu, na przykład świecznik, który uwielbiasz, ładny talerz, na którym często podajesz jedzenie, kosmetyki, no i oczywiście ciuchy!

3. Używaj swoich zdjęć
Jeśli chcesz pokazać produkt lub ubranie, które już kupiłaś, używaj zdjęć swojego autorstwa, zamiast tych ze stron sklepu. Twoi czytelnicy zauważą wtedy, że faktycznie używasz danego produktu, co nada twojej rekomendacji autentyczności. W przypadku ubrań obserwatorzy będą mogli zobaczyć, jak dana rzecz układa się na sylwetce. Na zdjęciach poniżej Elin Skoglund pokazuje swoją piękną sukienkę od By Malina (tak, zdobywa dużo kliknięć!).

@elinskoglund oznaczyła swoją różową sukienkę linkiem Metapic i otrzymała dużo kliknięć!


4. Wyraźniejsze oznaczenia zdobywają więcej kliknięć.
Wyraźnie oznacz swój produkt. Co to oznacza? Link powinien być podkreślony, pogrubiony lub w innym kolorze. Możesz nawet napisać "kliknij tutaj" lub "klik" w tekście. W taki sposób zaznaczasz, że to link afiliacyjny, a my widzimy większą ilość kliknięć.


Chcesz wiedzieć więcej?

Masz jakieś pytania lub chcesz wiedzieć więcej o Metapic? Pisz śmiało do Łukasza.
Złapiesz go tutaj: lukasz@metapic.com


Zdjęcie główne: @anettemarie


Writer
Redaktionen