Jesień w stylu hygge

Jesień w stylu hygge

Nadchodzą dni, podczas których coraz mniej będzie słońca, a temperatura niebezpiecznie zbliży się do zera. Jak umilić sobie ponurą atmosferę? Wprowadzając do swojego życia filozofię hygge! Lifestyle - 1

Duńska filozofia hygge to małe rzeczy, które codziennie dają nam szczęście. Jesień jest idealną porą roku na wprowadzenie hygge w życie! Oto nasz przepis na szczęście:

1. Spędź domowy wieczór z przyjaciółmi

Zapal świeczki, które stworzą przyjemny, intymny nastrój. Przygotuj koce i poduszki, żeby twoi goście poczuli się komfortowo. Kup wino i upiecz ciasto (najlepiej z cynamonem!). Teraz zostaje już tylko zaprosić przyjaciół i cieszyć się wieczorem.

2. Idź na spacer

Kto lubi polską, złotą jesień? W tym roku mamy okazję wyjątkowo długo ją podziwiać. Ubierz się ciepło i idź do parku albo lasu, żeby podziwiać jesienny krajobraz. Nie spiesz się, delektuj się chwilą.

3. Zjedz posiłek z bliskimi

Dawno nie jadłaś kolacji wspólnie z rodziną? Czas to zmienić! Zorganizuj popołudnie tylko dla was - bez telefonów, bez rozpraszaczy, spędź ten czas w gronie bliskich. Wcześniej możecie wspólnie ugotować dany posiłek - to będzie jeszcze bardziej hygge!

4. Zostań w domu

...I rób co tylko chcesz. Zaparz kawę lub czekoladę, zawiń się w koc i czytaj książkę, albo napełnij wannę gorącą wodą, zapal świeczki i urządź sobie domowe SPA. Wybór należy do ciebie.

5. Postaw na prostotę

Zamiast skupiać się na wielu rzeczach, pomyśl o najprostszych rozwiązaniach - to właśnie one, jeśli będą jednocześnie funkcjonalne, dadzą ci największe szczęście. Prostota odnosi się tu do życiowych wyborów, ale też np. do dekoracji domu. W końcu nikt nie ma takiego poczucia estetyki jak Skandynawowie!

Zdjęcia: @rebfre i @StaySimple