Jak spakować się na krótki wyjazd?

Jak spakować się na krótki wyjazd?

Zbliża się majówka, czas na wypad za miasto! Niezależnie od tego, gdzie się wybieracie, warto nie zabierać ze sobą zbyt wielu zbędnych rzeczy, przez które popsujecie suwak w walizce lub będziecie musieli zapłacić za dodatkowy bagaż na lotnisku. W tym artykule radzimy, jak mądrze się spakować! Lifestyle - 1

1. Roluj, nie składaj
Rolowanie ciuchów powoduje, że się nie gniotą w walizce bądź torbie, a w dodatku zajmują mniej miejsca! To również świetny sposób na zabezpieczenie szklanych lub delikatnych rzeczy, takich jak flakonik ulubionych perfum. Wystarczy zawinąć je w sweter, a na pewno się nie uszkodzą!

2. Na matrioszkę
Bierzecie pudełko z biżuterią, etui na okulary i kilka pudełek z butami? Aby zaoszczędzić miejsce, zapakujcie pudełka z biżuterią oraz etui do jednego z pudełek z butami, lub najlepiej zamieńcie sztywne opakowania na materiałowe woreczki.

3. Mniej oznacza więcej
Jeśli jedziecie tylko na kilka dni, zamieńcie wielkie opakowania na kosmetyki na wersje mini. Większość marek sprzedaje swoje kosmetyki w wersji podróżnej, możecie również kupić puste buteleczki i przelać do nich tyle, ile potrzebujecie. Zaoszczędzicie dużo miejsca!

4. Kolorystyczny umiar
Staraj się zabrać ciuchy w stonowanych kolorach i wzorach. Dzięki temu możesz spakować mniej ubrań, bo wszystkie będą do siebie kolorystycznie pasowały.

5. Przez słomkę
Jeśli nie chcecie, aby wasze naszyjniki poplątały się podczas podróży, przełóżcie jeden koniec przez słomkę i zapnijcie na drugim końcu.

6. Bez przesady
Na krótką podróż nie ma potrzeby zabierać pięciu kurtek przeciwdeszczowych i szesnastu swetrów. Wystarczy wziąć po jednej rzeczy z każdego rodzaju. Oczywiście nie mówimy tutaj o bluzkach czy bieliźnie ;)

7. Lista
Warto stworzyć stałą listę rzeczy do spakowania. Dzięki niej nie zapomnicie o szamponie, a nawet jeśli zapomnicie zapisać go na liście, następnym razem wprowadzicie na niej poprawki i w ten sposób powstanie wasza "złota lista wyjazdowa", dzięki której pakowanie zajmie wam kilka minut!

Zdjęcia: @moamattsson i @weare