Jak robić zdjęcia streetstylowe

Na początku może być trudno zrobić perfekcyjne zdjęcie mody ulicznej, ale praktyka czyni mistrza! Dzielimy się z wami kilkoma wskazówkami, jak pozować i myśleć podczas robienia fotek, oraz jak otrzymać perfekcyjne ujęcia! Blogging tips -

Ustawienia manualne - robienie zdjęć na tych ustawieniach może być na początku trudne, bo trzeba się nauczyć dostosować przysłony, czas naświetlania i ISO, żeby otrzymać dobre rezultaty. Najlepszy sposób to oczywiście praktyka. Wasze umiejętności będą się polepszać, więc próbujcie ustawień manualnych, nawet jeśli wydaje wam się to trudne. Na YouTube możecie znaleźć wiele video zawierających instrukcje!

Światło - aby otrzymać zachwycające zdjęcia, najlepiej róbcie je podczas złotej godziny, czyli wschodu lub zachodu słońca. Zdjęcia wykonane w połowie dnia często dają wam zły kontrast lub przyciemniają część twarzy (np. pod oczami). Jeśli chcecie tego uniknąć, używajcie lampy robiąc fotki w południe. Eksperymentujcie i próbujcie znaleźć najlepszą porę dnia.

Kąt widzenia i kadr - unikajcie ujęć z dołu lub z góry - aby zminimalizować ryzyko, że wasze nogi będą wyglądały na krótsze. Najlepszy punkt widzenia jest wtedy, kiedy fotograf stoi naprzeciwko was i lekko przykucnie. Starajcie się również skupić na twarzy (najlepiej oczach) osoby fotografowanej. Zdjęcia sylwetki to coś, na czym zawsze będziemy się skupiać podczas sesji streetstyle.

Akcesoria - nie musicie mieć pełnoklatkowego aparatu, aby zrobić dobre zdjęcia, wszystko opiera się na optyce. Im większa przysłona, tym ciemniejsze tło. Naszą rekomendacją jest obiektyw 50mm z niewymienialną optyką. Próbuj robić zdjęcia w różnych warunkach. Pamiętaj, że nikt nie jest od razu ekspertem.