Jak odnieść sukces w social media?

#Nouw30DayChallenge Możesz prowadzić wspaniałego bloga z interesującą treścią i świeżymi aktualizacjami. Instagrama z pożądanymi zdjęciami. Możesz mieć to wszystko, lecz wciąż nie otrzymywać pożądanej liczby wyświetleń. W tym artykule pomożemy ci zmaksymalizować marketing w kanałach social media. Blogging tips - 3

1. Im bardziej interesujący nagłówek, tym więcej kliknięć

Nagłówek jest elementem, na którym wiele osób się nie skupia. Jeśli też tak robicie, pomyślcie, ponieważ dobry nagłówek może przyciągnąć wiele osób. Jak stworzyć ciekawy tytuł? Dostosujcie tekst w taki sposób, aby wydawał się interesujący. Nawet jeśli piszecie o dniu spędzonym w domu, upewnijcie się, że dodaliście coś ciekawego, co również tego dnia się wydarzyło. Może spotkaliście celebrytę, a może zakochaliście się w nowej marce, a może jesteście szczęśliwsi niż kiedykolwiek. Zawsze skupiajcie się na czymś ekstra w swoich postach.

2. Spraw, aby twoi followersi śledzili cię na Snapchacie

Wiele osób myśli, że zdobycie wielu followersów na snapchacie jest niemożliwe. Lecz zastanówcie się, dlaczego wy dodajecie kogoś na snapchacie. Prawdopodobnie zostaliście czymś zachęceni. Naszą radą jest zachęcenie followersów do śledzenia was na snapie, aby np. zobaczyli jaką właśnie kupiłyście torebkę. Śledzenie wszystkich waszych social mediów to droga do sukcesu.

3. Dziel się nowym wpisem na blogu w każdym miejscu

Jeśli napisaliście nowy post, udostępnijcie go na Snapchacie, Facebooku i Instagramie. Z pewnością da wam to więcej wejść, niż normalna aktualizacja. Może wasi followersi z Instagrama nawet nie wiedzieli, że prowadzicie bloga? Niech proces dystrybucji stanie się waszym nawykiem.

4. Znajdź swoją niszę

Jeśli przyjrzycie się dużym influencerom, zauważycie, że mają na swoich kanałach social media pewną niszę. Na Twitterze ludzie są zazwyczaj bardziej personalni, na Instagramie powierzchowni, zaś na blogu po prostu sobą. Zdecydujcie więc, kim jesteście na blogu? A na Instagramie? Twitterze? Snapchacie? Jeśli ktoś nie lubi waszego Instagrama, może pokochać waszego bloga.

5. Im więcej, tym lepiej

Bycie obecnym w social media jest bardzo ważne. Musicie o sobie mówić w różnych miejscach, wtedy osiągniecie sukces. Wymaga to czasu i pracy, lecz jeśli chcecie odnieść sukces, musicie sobie na niego zapracować.

Źródło obrazka: @amandavalfridsson