Czwartkowy trick: jak zmienić wygląd bloga w kilka minut

Co powiesz na odświeżenie wyglądu swojego bloga na lato, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu? Dzisiaj dajemy wam kilka rad, jak w mgnieniu oka zmienić swój design. Blogging tips -

Zmień nagłówek
Pierwszą rzeczą, którą widzą twoi czytelnicy, jest nagłówek. Nieważne, czy na górze swojego bloga masz zdjęcie, czy tekst, fajnie będzie je co jakiś czas zmienić. W ten sposób twoi czytelnicy natkną się na coś nowego, gdy wpadną na bloga. Chcesz nagłówek z fotką, czy wolisz napis? Wypróbuj kilka opcji, zanim zdecydujesz!

Na blogu @gertrudes pierwsze, co rzuca się w oczy, to wiosenna fotka w nagłówku

@daramuscat zdecydowała się na nagłówek z kolażem i ilustracjami

Dodaj moduły
Dodanie modułów do twojego bloga nie tylko urozmaici jego wygląd, lecz również zwiększy praktyczność. Taki moduł możesz na przykład połączyć ze swoimi najnowszymi postami, lub tymi najpopularniejszymi - może zainspirują wtedy jeszcze więcej osób? Masz również możliwość dodania modułu Instagrama, który po załadowaniu zdjęć stanie się częścią nowego designu. To wspaniały sposób na połączenie bloga z innymi social mediami.

@Matildadjerf dodała u góry swojego bloga post puff, połączony z najnowszymi wpisami na blogu

@theamandajournal ma swoje najnowsze fotki z Instagrama tuż pod nazwą bloga

Zmień kolory fontów i tekstu
Czasami wystarczy tylko zmienić kolory fontów i nagłówków. Mały wysiłek, który wprowadza spore zmiany w wyglądzie całego bloga. A wydawałoby się, że to tylko zmiana fontów.

@elinskoglund ma na swoim blogu jasne fonty...

...a @madickennilsson pogrubiła fonty, nadając totalnie odmienny look

Skribent
Redaktionen