Czwartkowy trick: Jak stworzyć i dostosować top menu na blogu

W tym tygodniu pokazujemy, jak dodać top menu. Podpowiemy również, jak możecie je dostosować do swoich potrzeb i jak dodawać do niego różne typy linków. Blogging tips -

W menu designu znajduje się element o nazwie top menu. Możesz go umieścić w dowolnym miejscu swojego bloga, na przykład pod nagłówkiem lub na samej górze. Tak jak w przypadku innych elementów designu, top menu możesz dostosować do swoich potrzeb.

Zacznij od dodania top menu poprzez przeciągnięcie i opuszczenie modułu w odpowiednim miejscu

Standardowe linki
Kliknij na ustawienia top menu. Rozwijając strzałkę, pokażą Ci się dostępne linki do dodania z automatycznymi adresami, takie jak profil, kategorie, archiwum, a także opublikowane wcześniej podstrony. Jeśli wolisz dodać linki ręcznie, również masz taką możliwość.

Rozwijane menu
Jeśli chcesz stworzyć własne rozwijane menu, wystarczy dodać odpowiednie podkategorie i kliknąć strzałkę, aby z prawej strony zmieniła się na lewą stronę i lekko "wcięła" do środka. Linki zostaną dodane w takiej samej kolejności, w jakiej zostały ułożone w ustawieniach. Rozwijane menu może być bardzo pomocne, jeśli chcesz wskazać wpisy z konkretnych destynacji lub pokazać różne możliwości kontaktu z Tobą.

Ikony social media
Możesz również dodawać linki za pomocą ikon. Możesz wtedy linkować do swoich social mediów lub dodać adres email.

Oto przykłady top menu na blogu @cornelliaas & @paulinaplandowska

@cornelliaas ma linki w formie tekstu

@paulinaplandowska ma linki zarówno w formie tekstu, jak i ikon

Writer
Redaktionen