Czwartkowy trick: 3 sposoby na uniknięcie blogowego zastoju w te wakacje

Czwartkowy trick: 3 sposoby na uniknięcie blogowego zastoju w te wakacje

Razem z latem przychodzą też wolne dni, a czas płynie coraz leniwiej - te czynniki mogą sprawić, że stracisz blogowy flow. Dzisiaj radzimy, jak pozostać zmobilizowanym do tworzenia nowych wpisów i nie wypaść z kreatywnej ścieżki blogera. Blogging tips -

Blogowanie powinno opierać się na dobrej zabawie i inspirowaniu. Kiedy jednak nadchodzą wakacje, a wraz z nimi więcej wolnego czasu, twoja codzienna rutyna może ulec zmianie - a co za tym idzie, możesz poczuć brak inspiracji i ochoty na tworzenie nowych wpisów. Dzisiaj podpowiemy, jak temu zapobiec.

Twórz content oparty na codziennym życiu
Pomyśl, które wydarzenia z twojego codziennego życia mogą nadawać się do stworzenia wpisu na blog. Może codziennie mijasz wyjątkowe miejsce, które byłoby idealnym tłem do fotek outfitu? A może masz randkę w ślicznej kawiarni? Staraj się myśleć na zaś, które miejsce z twoich planów nadaje się do stworzenia notki, zamiast zaczynać od kreowania contentu od podstaw. Staraj się nie zajmować głupotami, kiedy rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. A kto nie lubi postów z cyklu "co dzisiaj się wydarzyło"?

Planuj & organizuj więcej
Czujesz czasem, że nie wiesz o czym napisać, lub że zbyt długo nie aktualizujesz swojego bloga? Nasza rada to: więcej planuj i organizuj. Spróbuj usiąść i wypisać sobie rzeczy, które masz do zrobienia w nadchodzących dniach, i które tym samym mogą stać się twoim contentem na nowy wpis. Zaplanuj czas, w którym możesz zrobić fotki na bloga i stworzyć post. A może warto zamienić takie planowanie w coś specjalnego? Zrób sobie dużą filiżankę kawy, usiądź w wygodnym miejscu i czując się w pełni komfortowo poświęć czas na blogowe plany.

Stwórz zapasowe posty
Kiedy nadchodzi więcej wolnego czasu, trudniej jest skupić się na skrupulatnym blogowaniu. Są rzeczy, którymi chcesz się zająć w pierwszej kolejności, a tworzenie wpisu odkładasz na bok. Dobrze jest mieć wtedy zapasowy post, przygotowany wcześniej i gotowy do publikacji. W ten sposób możesz zrobić sobie przerwę, nie zostawiając czytelników bez wpisów. Sprytnie, prawda?

Zdjęcie główne: @TravelLovers

Writer
Redaktionen