Blogger's talk - @fashioninsight

Dzisiaj rozmawiamy z Maryną - dziennikarką (pracowała m.in. w Elle Polska), pasjonatką mody i stylistką! Jaki jest jej ulubiony trend na sezon AW18, skąd czerpie inspirację i jak edytuje swoje zdjęcia? Poznajcie kolejną blogerkę Nouw. Profile -

Czym jest dla Ciebie moda?

Moda to nie tylko zwierzęcy nadruk i winyl, który będzie wisiał w naszej szafie nie dłużej niż jeden sezon. To zdecydowanie więcej! Moda jest prawdziwym stylem życia, odzwierciedleniem naszego humoru. Czy zauważyłyście, że kiedy jesteśmy zdenerwowani, nigdy nie nosimy jasnych lub kolorowych ubrań? Nie? Więc radzę wam zwrócić na to uwagę! W naszej podświadomości kryje się coś więcej. Coś, dzięki czemu wyrażamy własne emocje poprzez nasz strój. Moda to sztuka! Ja należę do fanek stwierdzenia "Moda przemija, styl pozostaje".

Ulubiony trend na sezon AW18?

Zdecydowanie skóra! Czy widziałyście te seksowne i stylowe skórzane sukienki? Jestem w nich zakochana. Ten trend, podobnie jak większość pozostałych, powrócił do nas z lat 90.

Które wydarzenie modowe roku jest dla Ciebie najważniejsze?

Jeśli masz zamiar usłyszeć coś w stylu "Met Gala", to niestety Cię zawiodę. Najciekawszym wydarzeniem (ale chodzi tu raczej o cały sezon) jest Fashion Week w Paryżu! Styl naturalnych paryżanek podbija moje serce od lat, dlatego na zdjęcia w stylu “street style” z Paryża zawsze czekam z niecierpliwością.

Skąd czerpiesz inspirację?

Jestem fanką literatury modowej, więc jeśli w tej chwili pomyślałaś o jakiejś książce modowej, mogę Cię zapewnić - z pewnością ją już czytałam! Mam specjalny notes, w którym trzymam mój “świat inspiracji”. Kiedy na ulicy jest zimno lub pada deszcz, przygotowuję mój ulubiony napój (herbata z imbirem oraz miętą), siadam na podłodze i zaczynam wycinać zdjęcia, detale i outfity w stylu “street style”, które mi wpadają w oczy.

Jak edytujesz swoje zdjęcia na Insta?

To nie jest prosta sprawa. Zależy mi na jakościowych i dobrze wykonanych zdjęciach. Zawsze dążę do perfekcji, dlatego dużo czytam na ten temat i oglądam filmiki na YouTube. Jak edytuję moje zdjęcia? Oto najpopularniejszy schemat, który zawsze mi pomaga stworzyć coś ciekawego i super naturalnego.

1. Snapseed – Tutaj wyrównuję światło i rozjaśniam obraz, jeśli jest taka potrzeba.
2. Następnym krokiem jest zawsze Lightroom CC, gdzie dzieje się cud! Zmieniam kolor morza, nieba, a niekiedy nawet torebki, jeśli jest to wymagane na zdjęciu.
3. Potem zdjęcie przechodzi do Facetune - tutaj wybielam elementy, wygładzam skórę i najczęściej angażuję się w piękno twarzy.
4. Moim ostatnim krokiem jest VSCO - jeśli nie znasz tego programu, powinnnaś natychmiast go pobrać! Tutaj wybieram najlepsze filtry (dla mnie to C7 oraz C8)!

I voila! Zdjęcie by fashioninsight jest gotowe.