Blogerka tygodnia - Moniquerehmus

Jak wyglądały jej początki z blogowaniem, czy ma już swój trend 2017 i gdzie wybiera się na wakacje? Poznajcie naszą blogerkę tygodnia! Profile -

Hej @MoniqueRehmus, co u Ciebie słychać?
Hej! U mnie majówka! To mega inspirujący czas do działania na blogu. Właśnie wybieram się w podróż. Mam zamiar odpocząć i miło spędzić czas.

Jak wyglądały Twoje początki z blogowaniem?
Początki blogowania przejawiały się u mnie już za czasów gimnazjum, gdy popularny był serwis “Photoblog”. Wstawiałam tam zdjęcia z krótkim opisem, ale to było dla mnie zdecydowanie za mało. Obserwowałam już wtedy zagraniczne blogi i marzyłam o tym, aby móc inspirować ludzi w ten sam sposób. Jednak wtedy blogosfera w Polsce dopiero raczkowała. Nikt z moich znajomych i mojego otoczenia nawet nie wiedział, co to jest. Jednak w 2011 roku odważyłam się założyć bloga i to była najlepsza decyzja w moim życiu. Oczywiście początki nie były łatwe. Z pewnością utrudnieniem okazał się fakt mieszkania w małym mieście. Ludzie nie znali takiej formy publikacji jak blog, więc uważali to za pewnego rodzaju “dziwactwo”. Stąd też moje pierwsze komentarze nigdy nie zostały zatwierdzone i opublikowane, gdyż prawie wszystkie były drwiącym hejtem. Oczywiście ten pogląd szybko się zmienił i ludzie zaczęli dostrzegać potencjał. Starałam się publikować ciekawie wpisy i wkładałam w to całe serce, ale czasami zdarzały się momenty, w których kompletnie brakowało mi twórczości. Wtedy na około pół roku zawiesiłam działalność na blogu, by po tym czasie wrócić ze zdwojoną siłą i działam z nią do dziś.

Jakie wpisy lubisz tworzyć najbardziej?
Może to wydawać się nie do końca oczywiste, ale najbardziej lubię tworzyć wpisy podróżnicze. Uwielbiam dzielić się wspomnieniami z wyjazdów. Być może dlatego, że są najbardziej wartościowe także dla mnie, gdyż tworzą swojego rodzaju pamiętnik, który będę mogła odtworzyć za 50 lat i powspominać na nowo.

Ulubiona część garderoby?
Moja ulubiona część garderoby to piżama, ponieważ ja naprawdę bardzo lubię spać. To dla mnie najlepsza pora doby, gdy po intensywnym dniu mogę wreszcie założyć piżamę i poleżeć w łóżku z herbatą, laptopem i oczywiście platformą Nouw.

Masz już swój trend na 2017?
Mój trend na 2017 rok to falbanki oraz wiązane balerinki a’la Miu Miu.

Idealny sposób na spędzenie wolnego czasu?
Od pewnego momentu zauważyłam, że nie mam już w kalendarzu takiej opcji jak “czas wolny”. Mój każdy dzień jest bardzo intensywny. Budzę się o 5:50 i nie chodzę spać przed północą. Zawsze brakuje mi godzin w dobie. To nie oznacza jednak, że jest tak źle. Nawet NIE - wolną chwilę lubię spędzać przyjemnie, w gronie ludzi, których lubię i kocham.

Masz już plany na wakacje?
Jeśli chodzi o wakacje to zaplanowałam jedynie ich termin - lipiec. Co do miejsca wciąż trwają poszukiwania. Bardzo chciałabym tym razem odwiedzić „nieznane lądy” i poznać całkowicie nowe kultury. Mam kilka miejsc na oku, ale póki co nie chcę jeszcze o nich mówić. Gdy zdecyduję się na coś konkretnego na pewno podzielę się tym na blogu!