Bloger tygodnia - Jackob Buczyński

Jak zaczynał przygodę z blogowaniem, czy łatwo jest odnaleźć się w blogosferze będąc facetem i gdzie widzi siebie za 5 lat? Poznajcie naszego blogera tygodnia! Profile -

Hej @jackobbuczynski, co u Ciebie?

Cześć, dziękuję Wam za wyróżnienie, super, że złożyło się to równo z premierą moich kurtek! Dzień zaczął się od spokojnej kawy, spaceru z psem oraz przeglądu aktualności w social mediach i ofert last minute, bo planuje w najbliższym czasie wakacje. Ciężko mi jakoś przestawić się na ten letni czas, z natury jestem meteoropatą i źle znoszę nagłe zmiany pogody, ale nie ma co narzekać, na pewno jakoś przetrwam.

Opowiedz nam, jak wyglądały Twoje początki z blogowaniem!

U mnie zawsze wszystko zaczyna się od marzeń. Pojęcie 'blogowanie' w wieku 15 lat wydawało mi się odległą galaktyką, można powiedzieć, że wtedy wszystko się zaczęło. Marzyłem o tym, ale nie wierzyłem, że to się spełni. Wszystko dojrzewało we mnie bardzo długo z powodu wielu czynników. Rok temu w końcu miałem w sobie odwagę, żeby stworzyć to miejsce w sieci. W sumie to cały czas uważam, że jestem na początku swojej drogi, na którą mam bardzo dużo planów. Jeśli ktoś pyta się mnie jak zacząć i co jest najważniejsze na początku, odpowiadam: konsekwencja i pasja. Jeśli są te dwa czynniki, to zawsze znajdzie się temat do pisania i chęć rozwoju!

Czy będąc facetem, łatwiej jest zostać dostrzeżonym w blogosferze?

Myślę, że płeć nie ma zupełnie znaczenia w blogosferze. Dla mnie ubrania nie mają płci i jeśli ktoś mądrze obserwuje, to znajdzie u mnie na blogu inspiracje do stylizacji kobiecych i męskich. Jeśli chodzi natomiast o pracę w blogosferze, to owszem, więcej projektów brandów jest skierowanych do kobiet. Myślę, ze ja jako mężczyzna znajdę dla siebie jeszcze niejedną niszę.

Jak dużo czasu poświęcasz na stworzenie jednego wpisu?

Na stworzenie wpisu składa się kilka czynników, tj. sesja zdjęciowa, dogranie stylizacji do miejsca sesji zdjęciowej, napisanie tekstu, promocja posta w social mediach. Z tych kilku, największy problem mam z pisaniem tekstów. Prowadząc kilka lat instagram zawsze brakowało mi takiego miejsca, gdzie mógłbym powiedzieć moim obserwatorom coś więcej. Pisanie bloga to świetna alternatywa, z tyłu głowie marzy mi się vlog, ale to może za jakiś czas. Przez tworzenie bloga zacząłem uczyć się pisać. Zależy mi na tym, żeby dawać moim odbiorcom wartościowe teksty.

Ruszyłeś właśnie z własną kolekcją kurtek, gratulujemy! Jak wyglądała praca nad kolekcją?

Wszystko na temat kolekcji moich kurtek znajdziecie w poście: nie jestem masowym produktem . Fajnie jest tworzyć coś swojego. Co wychodzi głęboko z serca, zawsze trafia tam, gdzie powinno trafić.

Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Ja za 5 lat to człowiek szczęśliwy, zdrowy, dobry i otaczający się kochającymi siebie wzajemnie ludźmi. Nie mam planów, nie wiem gdzie będę, ile będę miał, a ile stracę. W dzisiejszych czasach, w dobie hejtu, chorób cywilizacyjnych i ludzi, którzy ciągle chcą więcej i więcej, ja marzę o radości z małych rzeczy, bo w nich jest prawdziwa moc.

Wiemy, że obchodzisz dzisiaj urodziny. Wszystkiego najlepszego od całego zespołu Nouw! Jak planujesz spędzić ten wyjątkowy dzień?

Dzień moich urodzin to taki, który staram się spędzać zwyczajnie. Co prawda lubię dostawać prezenty, ale nigdy na nie nie czekam. Nie mam w zwyczaju organizować imprezy urodzinowej dla przyjaciół, wszystko toczy się normalnie. Czasami ktoś z moich bliskich zdecyduje się zrobić mi niespodziankę! W sumie to ten wywiad jest dla mnie miłą niespodzianką, dziękuję :)