5 sposobów na perfekcyjne zdjęcie outfitu

#Nouw30DayChallenge - dzisiaj nasza norweska fotograf, Madeleine Lohne, dzieli się swoimi sposobami na fotografowanie outfitów. Opowie o wyborze światła i o tym jak pozować. Te rady z pewnością pomogą wam podczas następnej sesji. Blogging tips - 3

Czy masz dokładną wizję podczas robienia fotek outfitu? Czy skupiasz na swoich ciuchach wystarczającą uwagę? A co z doborem oświetlenia? Cóż, w mojej głowie te pytania pojawiają się nieustannie, a i tak nie zawsze otrzymuję efekt, który zamierzyłam. Mimo to, dzięki nieustannej nauce i poradom, wiele się nauczyłam!

Oczywiście jakość zdjęć jest ważnym aspektem, jednak przy dobrym ustawieniu nawet zdjęcia z telefonu przedstawiają się całkiem dobrze!

1. Myśl o otoczeniu. Co masz na sobie? Czy outfit zgrywa się dobrze z tłem, czy powinnaś zmienić miejsce zdjęć? To pierwsze myśli, które pojawiają się w mojej głowie. Czy możesz stwierdzić prawidłowość dobrania tła do outfitu na fotkach powyżej? To dzięki kolorze ścian, który idealnie zgrywa się z zestawem @siljeokland. Ściana nie rozprasza, a wręcz pomaga skupić się na outficie.

2. Oświetlenie może okazać się kluczowe, jeśli nie posiadasz zbyt wiele specjalistycznych sprzętów. Ja uwielbiam robić zdjęcia podczas pochmurnych dni. Jest wtedy jasno, ale słońce nie daje aż tak ostrego efektu, jak podczas bezchmurnych dni, dzięki czemu edycja jest o wiele łatwiejsza. Jeśli chcesz robić zdjęcia podczas słonecznego dnia, znajdź cień (zdjęcia, które widzisz powyżej, zostały zrobione właśnie w takim miejscu).

3. Wzory na ubraniach? W tym przypadku tło musi być neutralne. To pozwoli wyróżnić outfit, zamiast odwracać od niego uwagę. Widzicie, jak czerwony outfit skupia na sobie wzrok? Wzory w mocnych kolorach zazwyczaj potrzebują delikatnego tła.

4. Daj sobie wystarczająco miejsca na zdjęciu. Nie rób zdjęć zbyt blisko, zamiast tego zostaw trochę miejsca wokół fotografowanej osoby - dzięki temu łatwiej ci będzie później np. wyprostować lub przyciąć zdjęcie. Wypróbuj różne kąty i wysokości, zaczynając od pełnej sylwetki a kończąc na detalach. Nie szkodzi, jeśli zrobisz ponad 50 zdjęć. To lepsze niż zrobienie tylko kilku i późniejszy brak wyboru.

5. Wykaż się kreatywnością i stawiaj sobie wyzwania. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zapomnij o tym, że ludzie cię obserwują. Mimo tego, że łatwo jest po prostu stać i nie przyciągać uwagi, najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy jesteś pewna siebie. Jeśli czujesz się niekomfortowo, będzie to widać na zdjęciach, więc po prostu nie przejmuj się tym, co ludzie pomyślą. Przecież ty się świetnie bawisz, prawda?


Tekst i zdjęcia: @eddam

Skribent
Redaktionen