5 darmowych programów do edycji zdjęć

5 darmowych programów do edycji zdjęć

#Nouw30DayChallenge - Pośród wielu wspaniałych programów do obróbki zdjęć możecie znaleźć takie, które będą zarówno świetne, jak i darmowe! Stworzyliśmy listę pięciu programów do edycji, które możecie ściągnąć zupełnie za darmo! Blogging tips - 2

PicMonkey. To narzedzie do edycji online, gdzie obróbka odbywa sie bezposrednio przez strone. Mozecie z latwoscia dodac filtry, rózne efekty lub tekst. Program jest darmowy, lecz mozecie wykupic rozszerzona wersje, dzieki której pozbedziecie sie reklam i otrzymacie wiecej funkcji. Jesli chcecie wiedziec, jak uzywac PicMonkey, zajrzyjcie na ich blog!

Dostepnosc: online

PhotoScape. Jedna z kluczowych funkcji jest pakiet edycji, dzieki któremu mozecie przerabiac kilka fotek w tym samym czasie - dodac filtry, wyciac fragmenty lub zmienic rozmiar. Macie takze mozliwosc tworzenia GIFów, podzielenia zdjecia na kilka czesci i zamiane formatu z RAW na JPG

Dostepnosc: Mac & Windows

GIMP. To program do obróbki zdjec, w którym mozecie zrobic doslownie wszystko. Jesli wiecie, jak dziala Photoshop, poczujecie sie jak w domu korzystajac z GIMPa. To narzedzie pozwoli wam na edycje fotek za pomoca nakladania efektów, majac otwarte kilka zdjec w róznych kartach. Ten program to swietny wybór, jesli jestescie zaznajomieni z tematem, lecz dla poczatkujacych moze byc troche przytlaczajacy.

Dostepnosc: Mac & Windows

BeFunky. Kolejny program do edycji, którego nie musicie pobierac. Zamiast tego ladujecie na strone zdjecia, które chcecie przerobic. Mozecie tam edytowac oraz tworzyc kolaze. Macie tam takze zakladke design, gdzie z latwoscia zaprojektujecie zaproszenia, menu, broszury, a moze nawet wlasny plakat? Jesli macie ochote cos stworzyc, BeFunky wam to ulatwi.

Dostepnosc: online

Edytor Nouw. Jako blogerzy Nouw, macie mozliwosc tworzenia & edycji zdjec w najprostszy sposób, zaraz po zaladowaniu zdjec do wpisu. Dodawajcie filtry, dostosowujcie kontrast, kolor, kontrast, rozjasnienie & cienie. Mozecie takze wstawic tekst oraz uzyc narzedzie pedzla!

Dostepnosc: wszyscy blogerzy Nouw

Zdjecie w tle: @moamattsson