3 tricki dotyczące designu bloga

3 tricki dotyczące designu bloga

Marzycie o tym, aby wasz blog wyglądał profesjonalnie? Przygotowaliśmy kilka tricków, dzięki którym całkowicie zmienicie design! Na początek zajmiemy się nagłówkiem, top menu oraz szerokością bloga. Blogging tips -

Naglówek

Naglówek to wizytówka waszego bloga. Moze byc to zdjecie lub nazwa, która wyswietla sie na górze bloga. Do wyboru jest zwykly oraz animowany naglówek. Jesli chcecie dodac tradycyjny naglówek, wystarczy przeciagnac kafelek "Header" np. pod tytul bloga i wgrac grafike w odpowiednim rozmiarze.

Jesli chcecie pokazac kilka grafik, nalezy przeciagnac kafelek "naglówek z animacja" np. pod tytul bloga. Wtedy wasze grafiki beda wyswietlaly sie w formie slidera i dopasowywaly do urzadzenia, z którego czytelnik korzysta. Do wyboru macie czas przejscia, tekst oraz forme wyswietlania zdjec - przyciski, sticky lub pelny ekran.

Top menu

Jesli chcecie, aby wasz czytelnik w prosty sposób znalazl odnosniki do informacji o was, social mediów czy tez archiwum bloga, top menu jest bardzo pomocna opcja. Jak je ustawic i dostosowac? To proste. W designie bloga przeciagnijcie kafelek "Top Menu" np. nad naglówek bloga.

Nastepnie dodajcie odpowiednie odnosniki, np. "O mnie", "Archiwum" oraz Instagram. W tym celu nalezy kliknac na ustawienia Top Menu oraz dodac opcjonalne menu. Pamietajcie, aby po ustawieniu kazdego dodanego elementu klikac "Dodaj". Jesli chcecie dodac w Top Menu inny odnosnik, niz podane, nalezy utworzyc podstrone. Utwórzmy przykladowo odnosnik "Wspólpraca". W tym celu kliknijcie w Twój blog->Pages i tam stwórzcie dowolna podstrone. Nastepnie wróccie do ustawien Top Menu i wybierzcie swoja podstrone z listy Pages.

dodawanie podstron

dodawanie elementów top menu

Szerokosc bloga

Warto ustawic odpowiednia szerokosc bloga, aby wasze zdjecia nie zajmowaly calej strony, zwlaszcza, jesli ich jakosc nie jest najwyzsza. W tym celu w szablonie designu ustawcie odpowiedni rozmiar. Mozecie to zrobic wybierajac szerokosc na pasku (980px, 1080px, 1180px lub 1260px) oraz przesuwajac suwaki nad tytulem wpisu mozecie uzyskac dodatkowa przestrzen w postaci kolumn.

980px

1260px

Mamy nadzieje, ze ten tutorial ulatwi wam profesjonalne zaprojektowanie bloga. Wkrótce kolejne czesci!

Writer
Marta Miecznikowska