No to zaczynam prowadzenie jak szyć spódniczkę. Tylko ja szyję pierwszy raz nie obiecuję że wszystko perfekcyjnie opowiem 😉😊

1. Krok pierwszy: wybierz materiał. W moim przypadku jest to sztuczna skóra.

2. Musimy mieć narzędzia do szycia.
3. Teraz fastrygujemy materiał, ale by to zrobić najpierw musimy rozciąga materiał na pół i dużym ściegiem po bokach szyjemy. UWAGA! JEŚLI FASTRYGUJESZ MATERIAŁ MA BYĆ ODWRÓCONY NA LEWĄ STRONĘ A PRAWE STRONY MAJĄ SIĘ STYKAĆ ŻE SOBĄ!
4. Już na dziś w sumie to kończę. Ostatnia rzecz to obszyć bloki dwa na maszynie oczywiście te co fastrygowaliśmy.
5. Zdjąć trzeba fastryge i już koniec na dziś.
​koniec❤😘

Przenieś swój blog na Nouw - teraz możesz importować swój stary blog - Kliknij tutaj

Likes

Comments

pomysły, spódniczka, szkoła, szycie

Każdy kto chodzi, lub chodził do drugiej gimnazjum wie że trzeba zaliczyć projekt. Które raczej w większości szkół można sobie wybrać. Ja wybrałam projekt z szycia. Co drugą lekcji zamierzam wstawiać zdjęcia oraz kroki jak uszyć spódniczkę, ponieważ narazie mamy szycie spódniczki ale to tylko początek bo będziemy szyć dużo więcej np. bluzki, sukienki i wiele wiele więcej.  Dziś wieczorem dam pierwszą części. 😉

Likes

Comments

FANTASTYKA, Romans, KSIĄŻKA, miłość, historia, los

Zapraszam do czytania mojej książki staram się codziennie wstawiać jeden rozdział,  ale wiecie chodzę do szkoły do tego jestem w 2gimnazjum i nie mam czasu.  A na blogu nie mam narazie pomysłu chętnie popatrzę na wasze propozycjie.

o to link do mojej książki:   https://my.w.tt/MHkdG4RiKK

Likes

Comments

miłość, pomysły, walentynki

Wczoraj była część pierwsza pomysłów na walentynki, więc dziś będzie część druga.

1.SERDUSZKA DO KOMPIELI: Najprostsza rzecz jaką można zrobić to kule lub teraz z okazji walentynek serduszka do kompieli. potrzebne nam będą: 

-soda
-kwasem cytrynowy
-aromat np. migdalowy,  waniliowy (to od was zależy)
wsypujemy łyżeczkę sody i drugie tyle kwasku. cytrynowego.  Dodajemy pół łyżeczki aromatu, który sobie wy raliśmy. wszystko dobrzemieszamy. Konsystencjia nie może być ani za żadka ani za sucha,  musi być zwięzła jeśli jest za sucha można dodać 1/4 łyżeczki wody. Powstałą masę prsesypujemy do pojemniczka i oczekujemy dzień ewentualnie dwa pozostawiając masę w chłodnym miejscu, lecz nie zawilgotnym. I gotowe.

2.FILCOWE SERDUSZKA: W pasmanterii i sklepach plastycznych można zakupić filc ważne by nie był on za bardzo miękki. Wycinamy z niego serduszka muszą być dwa takie same. Teraz z wzywamy je nicią kontrast ując do koloru serduszek, do połowy zszywając. Wypełniamy serduszka wartą którą możemy kupić w sklepie lub wyjąć ze starych poduszek. Po wypełnieniu z wzywamy do końca.

3.BRANZOLETKA PROSTO Z SERCA: Tu mogą wykazać się bardziej panowie i zrobić prezent żonie, ale też i dziewczyny mogą przyjaciółce zrobić prezent. Na różnych stronach możemy znaleźć koraliki po 1zł za 20szt. Będziemy potrzebować dwóch paczek i żyłki za około 3,50zł. I tu chodzi tylko o na worka nie koraliki. A na koniec zawiązujemy mocno a jednocześnie delikatnie. Jeśli zrobimy to za mocno to koraliki spadną, bo rozerwie się sznurek ale jeśli za lekko to się rozwiąże.
4.ROMANTYCZNY NAPÓJ: To już ostatni pomysł jak narazie. Bierzemy foremki do kostek lodu wrzucamy porwane na drobne części płatki róży lub jadalne pestki granatami. Zalewamy do pełna wodą. Oczekujemy i gdy kostki się zrobią wrzucamy je do soku malinowego i gotowe.
Zdjęcia i pomysły jak zawsze z innych stron 😉 Ale mam nadzieję że się spodobało. 😘

Likes

Comments

miłość, pomysły, walentynki

Za nie długo WALENTYNKI, postanowiłam więc podsunąć wam kilka pomysłów które znalazłam w internecie bądź o nich słyszałam. No to zacznijmy od najprostszego pomysłu:

1. SŁOICZEK UCZUĆ I PRZEŻYĆ: Najpierw zaczynamy od słoiczka musimy go ładnie ozdobić najlepiej w czerwone kolory i serduszka. Gdy mamy gotowy słoiczek, zajmujemy się za wypisanie na kartce bądź w programie do pisania (zależy czy będziemy przepisywać czy drukować) co czujemy do danej osoby oraz wspomnienia z daną osobą. Kolejnym krokiem jest wydrukowanie lub napisanie tego na małych karteczka i zwinięcie. Dla jeszcze lepszego efektu można po podpalać karteczki i obwinąć je wstążeczką.

2. SŁODKOŚCI: Pierwszym krokiem słodkości jest przyszykowanie wykałaczek lub słomek, ewentualnie specjalnych patyczków do lizaków. Następnie szykujemy foremki w kształcie serduszek (nie jest to koniecznie). Gdy mamy wszystko gotowe rozpuszczamy czekoladę i wlewamy do foremek gdy czekolada troszkę ostygnie (tylko nie za bardzo) wkładamy patyczka. Gdy czekolada jest płynna ale nie za gorąca można udekorować na przykład cukrem, posypką itp. Wstawiamy na koniec na około 1godzinę. I czekoladowe słodkości gotowe.

3.POMYSŁ DLA CHŁOPAKA: Nie każdy chłopak jest skłonny do zrobienia takich rzeczy jak podałam po wyżej. Bez urazy chłopaki, ale jesteście leniami. Więc najprostsza rzecz jaką możecie kupić a dziewczyna będzie zachwycona to kwiaty najlepiej róże. Jeśli chcecie coś do tego dodać by było niepowtarzalne możecie owinąć łodyżki wstążeczkami i do środka bukietu wrzućcie karteczkę z życzeniami.

4.POMYSŁ DLA DZIEWCZYNY: Było coś prostego dla chłopaka to teraz coś prostego dla dziewczyny. Wiem z doświadczenia że chłopaki nie lubią gdy ktoś widzi jak płaczą itp. Ale prawda jest taka że jeśli dziewczyna da chłopakowi misia to nikomu go nie oddają nawet młodszemu rodzeństwo.

MAM NADZIEJĘ ŻE TE CZTERY POMYSŁY KOMUŚ POMOGŁY. ZDJĘCIA POBRAŁAM Z INTERNETU NIE SĄ MOIMI.

Likes

Comments

ŻYCIE PRZEMIJA

Życie przemija. Być i zniknąć. Każdy ma chwile radości i szczęścia pełne ale w życiu nadchodzą też chwile smutku pełne. Żyć i przeminąć. Być i zniknąć. Nic nie trwa wiecznie, a więc człowiek przemija tak jak czas. Gdy wybija dana godzina znika jedno życie, jednego człowieka.

Likes

Comments

JĘZYK POLSKI DAWNY, MÓJ WIERSZ

OKSYMULONE

Oksymulone czyli sprzeczności. Oksymulone to złośliwości, oksymulone to piękności. Gdy sprzeczności w głowie pełno o awanturę prędko słony-słodki, nie-tak, lewo-prawo, góra-dół, pieprz-sól, przód-tył. Oksymulone są jak rodzeństwo, dogadać się nie umieją.

Likes

Comments

recenzje książek, KSIĄŻKA, lektura, bitwy, historia

Książka Henryka Sienkiewicza składająca się z dwóch tomów. ,,Krzyżacy’’ są bardziej dla chłopców niżeli dla dziewczyn , lecz pewnie i są dziewczyny które to lubią . Henryk Sienkiewicz napisał tę książkę wtrudnym języku. Jest to język polski ale dawny więc są czasem inne znaczenia słów niż teraz a nawet są inne słowa niż teraz. Książka ,,Krzyżacy’’ opowiada o życiu a głównie o bitwach w dawnych czasach. Książka ta jest oparta na faktach. Moim zdaniem książka bardzo ciekawa. Można poznać dzięki niej że świat nie zawsze jest kolorowy.

Likes

Comments

FANTASTYKA, recenzje książek, Romans, KSIĄŻKA, miłość, nieznajomi

Książka Kasie West nosi tytuł ,,Chłopak na zastępstwo”. Kasie West opisuje typową gwiazdę liceum Gie. Gie wciąż opowiadała o swoim starszym chłopaku. Niestety nikt dziewczynie nie wierzył. Licealistka zamierzała wszystkim udowodnić, że nie kłamie i pokazać go na balu maturalnym. Wszystko pięknie by się potoczyło, gdyby nie to że godzinę przed balem ukochany ją rzucił. Co można począć, by nie wyjść na kłamczuchę przed całym liceum? Gie jest typem osoby, która nie poddaje się. Zauważa na parkingu jakiegoś chłopaka i w sekundzie znajduje się przy drzwiach jego czerwonego samochodu. Co dalej się wydarzy? Książka zalicza się do literatury romantycznej, więc jak można się domyślić dziewczyna zakochuje się w chłopaku z czerwonego auta. Niestety, jak to dość często bywa, pojawiają się utrudnienia w pięknej miłości. Czy Gie będzie walczyć o miłość swojego życia? Czy chłopak odwzajemni uczucia dziewczyny? I jak potoczą się ich losy? Co czeka każde z nich? Ile mają lat? I jak nazywa się chłopak z czerwonego auta?

Likes

Comments

FANTASTYKA, recenzje książek, KSIĄŻKA, choroba, rak

Autor Eric-Emmanuel Schmitt. Pierwszy raz dzięki szkolnej lekturze przekonałam się, że książka nie musi być nudna, jeśli to nie jest książka romantyczna. ,,Oskar i pani Róża” to opowieść o chłopcu, który choruje na nieuleczalną postać raka. Wypróbowano na nim prawie wszystkie sposoby leczenia, niestety bez skutku. Oskar poznaje wszpitalu pielęgniarkę panią Różę, która zaprzyjaźnia się z małym pacjentem. Jemu jedynemu pozwala wołać na siebie „ciociu Różo”. Oboje mają wspólne tajemnice, dzięki czemu Oskar czuje się zdrowszy i pewniejszy siebie. Kobieta pokazuje chłopcu grę, w której codziennie ma dodawać sobie 10 lat. W szpitalu przebywa dziewczyna Pegi, która ma „niebieską” skórę, ponieważ krew nie dopływa do płuc. Jaki jest element łączący Oskara i Pegi? Co się stanie z Oskarem? Czy uda się wyleczyć chłopca? Jak potoczą się jego losy? Czy zmieni się coś w jego życiu? Czy Pegi Blue wybaczy mu zdradę? Czy wyleczą Pegi tak, by znowu krew dopływała do płuc?

Likes

Comments