Header

„Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza jest książką, która ukazała się w rekordowym nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy. Po przeczytaniu jej muszę przyznać szczerze, że jestem szczęśliwa posiadając jeden egzemplarz z tych 100 tysięcy i przy okazji żywię cichą nadzieję, że dodruki pojawią się szybciej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. 😊

Ale zacznijmy od tego, o czym jest książka..

Historia Damiana Wernera. Oświadcza się Ewie, swojej dziewczynie, która zaraz po tym jak staje się jego narzeczoną ginie w tragicznych okolicznościach. Da oczach Damiana zostaje brutalnie pobita i zgwałcona. Damian, który również doświadcza okropnej przemocy ze strony nieznajomych oprawców, nie może pomóc narzeczonej.

Dziesięć lat po tragicznym zdarzeniu, przyjaciel Damian trafia na zdjęcie Ewy na Facebook’u. Od tego dnia ma miejsce lawina zdarzeń, które w Damianie budzą nadzieję na odnalezienie narzeczonej. Sprawa Damiana trafia do biura detektywistycznego, które współwłaścielka jest Kasandra Reimann.

Z pozoru szczęśliwa, dobrze ustatkowana kobieta, matka małoletniego Wojtka i szanowanego biznesmena Roberta, za zamkniętymi drzwiami swojej pięknej nadmorskiej willi przeżywa horror wpisany właściwie w jej codzienność. Mąż Kasandry, Robert jest tylko z pozoru kochającym mężem i cudownym ojcem. Jego „ja” zmienia się wraz z nastaniem nocy. W dzień układny biznesmen, z którym liczy się całe miasto, a nocy potwór brutalnie traktujący swoją żonę.

Początkowo ranił mnie tylko słowami, ale pewnego razu posunął się dalej. Spoliczkował mnie, a potem popchnął. Szybko się ocknął, jakby wyrwany z letargu- przepraszał, wręcz błagał o wybaczenie i zapewniał, że to się nigdy nie powtórzy.

Wtedy mu wierzyłam, bo chciałam wierzyć. Czułam się upokorzona, słaba i zagrożona, ale wciąż był jedynym człowiekiem, na którym mogłam polegać. Nie zrozumie tego nikt, kto nie doświadczył przemocy ze strony ukochanej osoby. To coś wymykającego się racjonalizmowi i logice.

Nie minęło wiele czasu, a uderzył pięścią (…)”

Wydawałoby się, że upokorzenia słowna i tylko kilka uderzeń ze strony męża, to koniec. Historia Kasandry jest jednak bogatsza o tragiczne doświadczenia. Z miarę upływających lat życia w małżeństwie a Robertem, kobieta doznaje coraz to „nowej” przemocy ze strony ukochanego męża.

​„ Rozwijał swoje wizje bez końca, a każdy element zdawał się drewienkiem dokładanym do ogniska rozbudzonego przez te najrealniejsze upiory, o których pisywał King.

Taki ciąg trwał zazwyczaj kilka godzin. Czasem dwie, czasem nawet sześć. Ciężko to znosiłam i nie mogłam potem zmrużyć oka, mimo że cykle kończyły się zawsze tak samo-jego płaczem, skruchą, próbami zadośćuczynienia”.

W pewnym momencie Kasandra zaczyna bać się o własne życie. Wie, ze jeśli w momencie największego szału mąż zabije się, cała jego agresja skrzętnie ukrywana przed światem zewnętrznym, zostanie skierowana na jej syna Wojtka.

Dlatego zaczyna szukać rozwiązania i drogi ucieczki od swojego oprawcy. Od lat śledzi policyjne rejestry osób zaginionych. Pewnego dnia trafia na Ewę, narzeczoną Damiana. Postanawia podszyć się pod nią. Ewa jest wizualnie podobna do Kasandry, której przy użyciu środków dysponujących jej firmą detektywistyczna, bez trudu udaje się podszyć pod Ewę, a nawet oszukać Damiana.

Ratując życie swoje i syna, Kasandra decyduje się na wykorzystanie Damiana, mężczyzny od dziesięciu lat poszukującego swojej zaginionej narzeczonej.

Czy Kasandrze i Wojtkowi uda się od kata? Czy Damian finalnie odnajdzie narzeczoną Ewę?


Nie zdradzę zakończenia tej historii 😊 Musicie to przeczytać..


Na mnie „Nieodnaleziona” wywarła wielkie wrażenie. Przede wszystkim jest to historia, która nie jest mi obca. Cieszy mnie jednak fakt, że autor taki, jak Remigiusz Mróz poruszył temat, który nadal bywa bagatelizowany. Czytałam z łezką w oku... Problem przemocy wobec kobiet jest wielki, a nadal bywa bagatelizowany.

Poza tym, jak zwykle w przypadku Remigiusza Mroza, to świetny thriller trzymający w napięciu do ostatniego zdania. Cudowna książka, od której nie można się odezwać.

Autorowi kolejny raz dziękuję!

Tym razem polecam GORĄCO,

KasiaPrzenieś swój blog na Nouw - teraz możesz importować swój stary blog - Kliknij tutaj

Likes

Comments