Youtube

Szczególnie w święta ....

🎄W ten wyjątkowy czas, który już dzięki sieciom marketingowym jest z nami od bodajże października, dużo się myśli. (Przynajmniej w moim wypadku :D ) 
Chodzi mi tu nie jedynie o to co komu zakupić, jakie produkty przygotować do ciasta czy gdzie spędzić Wigilię, ale myślę o tych, których już z nami nie ma.
Przyznaję najszczerzej, że właśnie ta dzisiejsza noc, na dzień przed Wigilią była dla mnie ciężka. Zdałam sobie sprawę, że będą to pierwsze święta bez mojego kochanego dziadka. Bez mojego Stasia..
Bez człowieka, który uczestniczył w moim życiu od 21 lat, który mieszkał w pokoiku obok.
Już rok temu święta były inne niż wcześniej, gdyż dziadka choroba dawała się mocno we znaki.

Wspominając osobę, która odeszła, mówimy o niej w większości w pozytywach. Ja nie będę inna, bo po prostu wad nie dostrzegłam, a żyłam bardzo blisko. Był ciepłą, uśmiechniętą osobą o przepięknych błękitnych oczach. Był ogromnie pracowitym człowiek, więc amputacja obu kończyn dolnych była dla niego pewnego rodzaju śmiercią.
11 lat przykuty do łóżka nie przestawał zarażać optymizmem i poczuciem humoru z nutką sarkazmu. Uwielbiałam go za to.
Brakuje mi szczególnie jego uśmiechu, gdy wracałam z wielkiego miasta, gdzie studiowałam. Zawsze mówił, jak czekał i pytał kiedy wrócę następnym razem.
Będzie na pewno inaczej. To nie jedyna osoba, której szczególnie brak w moim życiu. Jest nią również mój wujek, który nie zasiądzie z nami do wspólnej Wigilii już 3 raz. Aż trudno mi w to uwierzyć.

Ktoś pomyśli : " po co dzielić się tym publicznie?"
To pewnego rodzaju katharsis, a może i pomoc drugiemu człowiekowi? Może ktoś właśnie 23-ego grudnia czuje ten sam rodzaj tęsknoty co ja.

Pragnę powiedzieć byśmy w tych momentach kiedy nasz "pęk" uczuć nie może się uspokoić, pomyśleli- dzięki tym osobom jestem taka jaka jestem, dzięki tym osobom zmieniłam coś w swoim życiu, to te osoby dały mi radość, miałam szczęście je poznać. I tych wspomnień nikt nam nie zabierze. Pielęgnujmy te wspomnienia i przekazujmy je dalej.
I jeszcze jedno. Wśród zgiełku, wśród pędu za zakupem, za prezentami pamiętajmy odwiedzić groby naszych bliskich. Pomodlić się i zostawić skromny znicz.
Poczujmy na nowo tą bliskość i celebrujmy teraźniejszość.
Całuję i życzę Wesołych Świąt
Justyna :)

Polubienia

Komentarze