Kręcone włosy są zazwyczaj z natury gęste, lecz matowe. Zbudowane są trochę inaczej niż włosy gładkie – ich struktura jest nierówna, a łuski lubią się odchylać, przez co włosy nie odbijają tak dobrze światła. Są to włosy pozbawione dużej ilości wody przez co są znacznie bardziej podatne na puszenie czy też na elektryzowanie się. Ponadto przy takim rodzaju włosów zdarza się, że są one mało podatne na ich układanie. Trudno nad nimi zapanować, gdyż najchętniej każdy z nich sterczy w inną stronę.

Jak prawidłowo myć kręcone włosy?

  • Do mycia włosów i spłukiwania z nich kosmetyków używaj letniej wody.
  • Unikaj polewania włosów bardzo ciepłą i gorącą wodą, która może bardzo je osłabiać.
  • Wybierz delikatny szampon, najlepiej z łagodnymi środkami myjącymi.
  • Zrezygnuj z częstego stosowania szamponów z SLS-ami, sięgaj po nie co kilka myć głowy.

Profesjonalne zabiegi dla włosów kręconych

  • Kuracja Oil Therapy – to luksusowy zabieg, który nadaje włosom intensywny połysk. Przeprowadzany jest na bazie trzech olejków: arganowego, jojoba i daktylowego. Kombinacja tych składników zapewnia regenerację włosów kręconych, głęboko je nawilża oraz przywraca im miękkość.
  • Keratynowe prostowanie włosów – jest to zabieg polecany szczególnie tym osobom, które często prostują swoje loki. Podczas niego na włosy nakładany jest płyn keratynowy, a następnie pasma poddawane są prostowaniu. Zabieg pozwala uzupełnić ubytki keratyny – głównego budulca włosów. W odróżnieniu od innych, chemicznych sposobów trwałego prostowania fal i loków, podczas zabiegu keratynowego nie są zrywane mostki dwusiarczkowe, które odpowiadają za naturalny skręt włosa. Dzięki temu pasma nie zostają uszkodzone. Pamiętajmy jednak, że zabieg na bazie keratyny nie wyprostuje włosów o mocnym skręcie , sprawdzi się natomiast w przypadku pasm falowanych i puszących się.
Jeżeli szukacie dobrgo i taniego serum do włosów to polecam wam produkt z ziaji, Do tej pory olejki, które stosowałam na włosy były różnorakiego typu. Najważniejsze było dla mnie aby przesuszone końcówki, nieco zniszczone od codziennego suszenia były bardziej usystematyzowane. Często jednak wyglądały jak przetłuszczone strąki a nie zdrowe pukle. Gdy otrzymałam produkt Ziaja przede wszystkim zakochałam się w zapachu. Jest obłędny, ale nie nachalny. To cudowne, że kosmetyki do włosów mogą tak pachnieć. Natomiast gdy nałożyłam kosmetyk na wilgotne włosy, tym bardziej przekonałam się, że mam przed sobą mojego ulubieńca. Włosy po wysuszeniu są zdecydowanie gładsze, bardziej lśniące i nie elektryzują się. Nie powodują przetłuszczania się pukli, a dodatkowo chronią przed działaniem ciepłego nawiewu suszarki, ale także zimą prze niskimi temperaturami. A zapach unosi się przez cały dzień. Świetny produkt polecam!!

Kochani na dzisiaj to tyle. Myślę, że przyda Wam się parę wskazówek, dotyczących pielęgnacji włosów kręconych. Piszcie w komentarzach jakich Wy używacie produktów.
Do usłyszenia w kolejnym wpisie!! 

Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Pierwszy raz ;)

Cześć wszystkim! Mam na imię Angelika lat 19. Moją pasją jest fryzjerstwo. Blog będzie właśnie o takiej tematyce, będą się tu pojawiać posty m.in. o pielęgnacji włosów, recenzjach kosmetyków, dobieranie fryzury do twarzy itp. Serdecznie zapraszam do czytania mojego bloga! Mam nadzieję, że Wam się spodoba. :)

Likes

Comments