Potworuś na dobry sen

Dzień dobry! Chyba łapie mnie jakieś choróbsko. Głowa boli i najchętniej bym cały dzień spała. Dziś nawet trochę się ten plan udał i skorzystałam z rady: śpij kiedy twoje dziecko śpi :P ;) a kiedy już wstaliśmy (prawie, bo pies nadal śpi. Ale w sumie on cały czas śpi :P) Dzidziuś sięgnął po nowości, które poleciła nam znajoma. Pojawiły się na początku tygodnia w Biedronce i bardzo są miłe. Mówię o serii "Jedna bajka i do łóżka". Dziś zajmiemy się częścią 'Gdzie jest Potworuś'. Autorzy to Didier Zanon i Sébastien Pelon, a książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk. Książeczka jest kartonowa, ma zaokrąglone rogi i format, z którym poradzi sobie 14-miesięczny maluch, a myślę, że i młodsze dziecko. Historia jest prosta. Myszka Lila boi się zasnąć, bo gdzieś zaginął jej ulubiony przepędzacz strachów, pluszowy Potworuś. Bez niego w mroku czają się przerażające stwory. Tatuś za każdym razem kiedy córka go woła przychodzi do jej pokoju, i z głośnym "trele-morele" przynosi jej różne zabawki, które mają pomóc jej w opanowaniu strachu. A, że ten, jak wiadomo ma wielkie oczy, to nie jest to wcale takie łatwe. Czy w końcu odnajdzie się też Potworuś? Sprawdźcie sami. Książka na pewno przyda się przy usypianiu starszaków, które boją się ciemności i potworów pod łóżkiem. A jeśli macie maluchy, to może już teraz warto pomyśleć o jakiejś zabawce, która nie będzie się bała żadnych strachów. My już taką mamy. To Brzydal Leon, którego przywieźliśmy z Wrocławia. Dzidziuś bardzo go lubi i chętnie z nim zasypia w dzień ;) chociaż póki co myśli chyba, że Leon jest sową, a nie strasznym potworem. W sumie trochę jest do sowy podobny. Prawda? Miłego dnia Wam życzymy!

Polubienia

Komentarze

OKta
OKta,

Moja 2,5 latka chyba jednak boi się tej książki. Odnosze wrażenie, że faktycznie dziecko już coś kumające może być przestraszone. Potwór w szafie, czarownica za oknem, wąż na podłodze... Odstawię tę książeczkę wysoko na półkę.

dziecioczytanie
dziecioczytanie,
Może być i tak. Każde dziecko jest inne. Chociaż w sumie książka pokazuje, że po ciemku różne rzeczy wydają się straszne, a wystarczy zapalić światło, żeby strachy zniknęły 😊 może za jakiś czas wrócicie do tej lektury. Pozdrawiamy! 😊 nouw.com/dziecioczytanie
Napisz komentarz...
IP: 82.99.3.229

@