Depresja jest najgorszym,czego doświadczyłam.To niemożność wyobrażenia sobie,że będę kiedyś szczęśliwa.To brak nadzieji.Tłumienie w sobie uczuć.Zupełnie nie podobnych do smutku.Smutek nie jest przyjemny,ale to zdrowe uczucie.Nie unikne go.Depresja jest zupełnie inna.Bywa,że jest wspaniale ale beznadziejnie.Czuję wewnętrzną równowagę.Na jak długo?Tego nie wiem.Czuję ogarniajacy mnie paniczny strach na samą myśl,że ona wróci i sięgnę większego dna...

Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Pamiętajcie Depresja nie wybiera.Nikt nie jest winny,że dotknęła nas depresja.Chorujemy na depresję i chcę abyście wiedzieli że jestesmy takimi samymi ludźmi jak Wy.To jest choroba,a nie wymysł lub fanaberia.Nikt nie chce litości,a wsparcia i odrobiny zrozumienia.Nie pocieszaj nigdy słowami"inni mają gorzej".Na słowa"wszystko będzie dobrze" poprostu jesteśmy uczuleni.Choroba to nie cała ja lub wy.Potrzebujemy kogos bliskiego.Mimo iż czasem nie daje się rady i przez to kogoś się rani to wciąż mamy jeszcze uczucia.Depresja to nie cała ja,tylko znieksztalcony świat ktory powstaje w naszych głowach.

Likes

Comments

Przypominam sobie najtrudniejsze chwile,gdy depresja przyszła i jestem dumna,że jeszcze przetrwałam.Jestem silna,kiedy rano wstaję z łóżka.W depresji jest to duży sukces bo najchetniej cały dzień. Chciałoby się spędzić pod kołdrą.Mimo to że czuje się jak w piekle wstaję.Jestem odważna,kiedy robię coś mimo że boję się.Jestem niesamowita,ponieważ cały czas sie jakoś trzymam.Bez względu na to,w jak trudnej sytuacji się znajduje.

Likes

Comments

Depresja jest podstępna,przychodzi powoli i na początku trudno ją dostrzec.Każdego dnia odbiera mu siły,coraz bardziej izoluje się od świata.Zostaję sama,część znajomych odwróciła się ode mnie,a Ja nie dopuszczam nikogo do swojego wnętrza.Sama nie potrafię się w nim odnaleźć.Nawet gdy ma kochajacego partnera i rodzinę,która mnie wspiera czuję się samotna. Mam wrażenie,że nie istnieje taka odpowiedź,która opisałaby moj stan.Mój świat jest szary u ciasny.I kruchy. Łatwo go zniszczyć. Przepełniły go rozpacz, żal,smutek,gorycz,złość i poczucie winy.

Likes

Comments