GET MARRIED :) Part II

Dzień dobry !


Nie zwalniamy tempa - piszemy dalej :) dzisiaj kolejna ważna kwestia związana ze ślubem czyli jak wyglądała ceremonia kościelna.:)

Na ten wyjątkowy dzień wybraliśmy kościół pw św. Józefa w Stargardzie, w związku z zamiłowania do tego kościoła, sentymentu i podejścia księży ;)


Co ciekawe ! Nie była to parafia ani moja ani mojego męża :) i z tym również nikt nie miał żadnego problemu :)

Jak wiecie wspominałam o tym. że mój mąż zapragnął sobie zobaczyć mnie dopiero w kościele, a do ołtarza miał prowadzić mnie tata. Tak też zrobiliśmy, ustaliliśmy wcześniej wszystko z księdzem aby wiedział jak poprowadzić nas na początku.


Ważna kwestia z tym związana to oczywiście to, że nie mieliśmy w domu błogosławieństwa od rodziców. Wielu z Was trochę to zmieszało no bo " JAK ?? " No więc normalnie - rodzicie także nie mieli z tym żadnego problemu. Mąż razem z drużbami pojechał do kościoła 15 min wcześniej, ustawili się na ołtarzu i czekali aż przyjadę :)


Równo z godziną 15 pojawiłam się w kościele razem z żeńską częścią naszej " ślubnej drużyny " :) Prowadziły nas dwie małe druhny niosące obrączki. Za nimi szłam ja z tatą, a za nami starsze druhny oraz świadkowa.

Kochani.... błysk w oku mojego męża w momencie kiedy zobaczył mnie po raz pierwszy tego dnia był NIE DO OPISANIA ! Jeżeli macie wątpliwości co do wybrania takiego rozwiązania jak my - nie zastanawiajcie się :) To był najlepszy pomysł na jaki wpadliśmy podczas organizacji :)

Dodatkowo dla ojca panny młodej było to nie mniej ważne przeżycie. W tym dniu jako jeden z najważniejszych mężczyzn w życiu każdej kobiety odegrał swoją szczególną rolę :)

Kolejną ważną decyzją jaką podjęliśmy i z jakiej jestem na MAXA zadowolona - to zaangażowanie chóru :) Chciałam aby ten dzień i ta msza była radosna ! A wiadomo jak to w naszej wierze i w zwyczajach kościołów bywa - często kościelne organy bardziej wpędzają w nastrój...smutny niż wesoły:)


Organista przygrywał tylko w momentach koniecznych do poprowadzenia mszy, całą resztą zajęła się ta kapela :) Było niesamowicie ! Zamiast standardowego marszu weselnego na początek, wybraliśmy polską wersję utworu " Hallelujah " :)


Nasze kochane druhny i drużbowie :) ❤

ŚWIADKOWIE💗


Wybór świadków to bardzo ważna kwestia - muszą być to osoby, które znają Was jak własną kieszeń, kochają, pomagają i były obecne przed oraz w trakcie ważnych chwil dla Was i waszego związku :) Świadkowie to osoby, które będą nieodłączną częścią organizacji ślubu i wesela od pierwszego dnia, którym postanowicie się pobrać :) To oni pomagają wybierać, ustalać, załatwiać szczegóły przed oraz w trakcie tego dnia. Dlatego muszą być obecni oraz odpowiedzialni💗Bez nich nie było by tak łatwo ! Dlatego nie sugerujcie się niczym innym niż tym co podpowiada Wam serducho :) żadną sugestią " weź kuzynkę od strony ojca szwagra brata ciotki Joli - bo wypada " :) To Wam ma wypadać i pasować !


Nasi świadkowie spisali się najlepiej jak tylko mogli, nie wyobrażam sobie w tym dniu obok nas nikogo innego jak naszych najbliższych przyjaciół czyli moją kochaną Karolcię i Daniela 💗


Jeszcze szybka odpowiedź na pytanie co miałam na sobie w kościele :) Otóż... kupiony dzień wcześniej szal z H&M :) Nie cierpię bolerek, futer i tych innych narzutek odpowiednich na ślub w październiku :)

Jestem ogromnie wdzięczna proboszczowi Adamowi, który udzielał nam ślubu za to, że nie uznał druhen i drużbów za nasze " widzimisię ", tylko uznał ich za równie ważnych co świadków i sam zasugerował, aby w tych najważniejszych momentach jak przysięga małżeńska, oni również stali na ołtarzu razem z nami :)

Dopiero po otrzymaniu nagrania dowiedzieliśmy się, komu podczas przysięgi bardziej łamał się głos ! :)

Pamiętam, że słabo słyszałam co mówię, od ciśnienia zatkało mi się jedno ucho !😂 i dodatkowo echo w kościele...modliłam się, żeby nie palnąć czegoś głupiego :)

Oficjalnie już mr & mrs Wiśniewscy :)

Macie jakieś pytania odnoście ceremonii? O czymś zapomniałam ? Piszcie, pytajcie :)


Jutro pojawi się chyba najobszerniejszy post ze wszystkich czyli dotyczący WESELA ! szczegółów do opisania mam masę :)


Buziaki !

  • wedding

Polubienia

Komentarze

angela_piskorska
,
Jejku codownie to opisalas 😊 Najbardziej boje sie momentu przysiegi bo niestety jestem osoba ktora szybko sie wzrusza !
cornelliaas
cornelliaas,
Ja o dziwo byłam twarda, a rozkleiłam się dopiero w momencie jak wychodziliśmy z kościoła 😊
nouw.com/cornelliaas
natalcia
,
Piękny post ❤❤❤czekam na następny
jbanaszewska
jbanaszewska,
Cudownie wyglądaliście! Nie mogę się doczekać jutrzejszego wpisu!
nouw.com/jbanaszewska
Justyna
,
widać jak bardzo się kochacie 😊! przepiękne zdjęcia, przepieknie opisane! wyglądaliście świetnie, a całośc z mojego punktu widzenia przygotowana idealnie! 😊 bardzo miło się czyta i czekam na kolejne częsci <3 mam pytanie odnośnie postu pierwszego nt ślubu, czy zdjęcia były robione w Waszym domu czy w jakimś wynajętym, że był tak ładnie przygotowany i tak piękne ozdoby były, czy chociażby to lustro z Waszymi imionami? 😊
cornelliaas
cornelliaas,
Dokładnie w domu mojej mamy siostry 😊 czyli tak jakby w naszym 😊 a dekoracje robione były na zamowienie specjalnie na ten dzień 😊
nouw.com/cornelliaas
PaulaSroczynska
PaulaSroczynska,
Bajka 😍😍😍
nouw.com/paulasroczynska
iamaga
iamaga,
Jak pięknie wyglądaliście 😍
nouw.com/iamaga
joannawalkow
joannawalkow,
Wspaniały post 😍
nouw.com/joannawalkow
annasanecka
annasanecka,
Kochana strasznie fajnie się czyta i ogląda te Wasze piękne zdjęcia. Jestem zachwycona! :*:*:*:*
nouw.com/annasanecka
Karolina
,
Piękna uroczystość, bardzo ładnie wyglądał kościół - pokrowce na krzesła i biały dywan skąd załatwialiście? Czy to te kościelne? 😊
KaMag
KaMag,
Ale się spłakałam oglądając podziękowania dla rodziców:) takie szczere, prosto z serca. Mieliście przepiękny ślub i wesele <3
nouw.com/kamag

Instagram @cornelliaas