Karma

Refleksje/ opinia ☺️

Słyszeliście pewnie wielokrotnie powiedzenie "karma wraca". Ponad 80% wierzy w to, a reszta uważa to za totalną głupotę.
Karma jest czymś w rodzaju siły, stosuje się to zazwyczaj kiedy ktoś zrobił nam krzywdę i oczekujemy, że los go/ją za to ukaże.
Jak uniknąć karmy? To chyba najprostsze, nie znęcając się nad drugim człowiekiem oraz nie krzywdząc go.
Sprawienie przykrości znajomemu często sprawia niektórym przyjemność. Nabiera energii z nieszczęścia innych nie patrząc na to w jakim stanie ktoś się może znaleźć.
W szkołach z reguły znajduje się jedna ofiara, która jest gnębiona przez innych, a najbardziej przez przewodniczącego grupy. Przewodniczący jako najsilniejszy zadaje największa krzywdę. Z reguły, po wyjściu ofiary ze szkoły role się odwracają. Człowiek mądry to nie ten, który zada ból za swoje cierpienie, a ten, który wybaczy i puści wolno.
Karma nie musi wrócić do nas po 5 min. Czasem może wrócić po 10,20 a nawet 50 latach. Przed karmą nie da się uciec, nigdy.
Zamiast dokuczać komuś, bo jest niski lepiej uszczypnąć się w język i nic nie mówić. Przecież nie jest temu winien. Nigdy nie mścijmy się na drugim człowieku.
Wydaję mi się, że jak najbardziej na miejscu będą słowa mojego partnera "po co mieć wrogów, jak można żyć w zgodzie?" Jak najbardziej zgadzam się z tym. Żyjąc w zgodzie, dobro,które dajemy wraca do nas. Czyniąc świat i nasze życie piękniejszym.
Przestroga 😋
Karma i tak czy siak wróci. Zamiast robić coś złego lepiej już nic nie robić.
#myopinion #karma #refleksja #world #people #f4f #l4l

Polubienia

Komentarze