Często nie jesteśmy akceptowani przez samych siebie lub innych ludzi.

Akceptacja samych siebie. Kochasz siebie czy też nie, i w jaki sposób postrzegasz swoją osobę. Nie mowa tutaj o pustej dumie i przechwałkach, lecz o poczuciu własnej wartości, godności i zdrowej dumie. Nie traktuj siebie jako kogoś gorszego, mniej wartościowego. Każdy człowiek ma sobie coś wyjątkowego, czym różni się od innych. Kilka słów osoby nieakceptującej samego siebie ; " ja zawsze przegrywam" "jestem za gruba" "jestem za chuda" "jestem nie wystarczająco dobry" "ona jest lepsza".

Zapewne padło z Twoich ust wspomniane wyżej stwierdzenie. Właśnie tutaj twoja własna akceptacja bardzo kuleje. Jeśli nie akceptujesz własnej osoby, nie zaakceptujesz również niczego i nikogo, jak i niczego nie osiągniesz.

Nie ważne do kogo się upodobnisz będziesz tylko jego kopią, nie będziesz już sobą. Bardzo prawdopodobne jest też to, że będziesz wyszukiwał ideałów do których mógłbyś się upodobnić. Ale coś takiego jak "ideał" nie istnieje. Nikt nie jest idealny. Jako człowiek ma wielkie umiejętności do robienia różnych rzeczy, wewnętrzną siłę, moc i z tym się rodzisz. Niczego Ci nie brakuje, natomiast życie to proces tworzenia i kreacji i Twoim zadaniem jest właśnie tworzenie na podstawie wartości i celów, jakimi Ty się kierujesz, bez ograniczeń, a nie działanie na podstawie tego, co ktoś o Tobie myśli, ponieważ Twoje wartości są Twoimi, a nie wartościami innych osób. Dążenie do ideału nie da nam tak naprawdę nic, to równa się końcowi. Także, jeśli chcesz przejść przez życie własną drogą i mieć własne doświadczenia oraz osiągnąć własne cele to przestań ciągle się zadręczać, że jesteś istotą niedoskonałą i przestań zazdrościć innym. Pokochaj siebie, zaakceptuj siebie, ponieważ dopiero wtedy poznasz własne możliwości, kiedy Twoja uwaga przestanie być zwrócona wiecznie na wady. ZAWSZE BĄDŹ SOBĄ!

Likes

Comments