• Facebook
  • Twitter
  • Snapchat
  • Instagram
  • Blogkeen
  • Nouw

Dwa dni temu kiedy po świętach kiedy wszystko bylo zamknięto i ogólnienie nie było ludzi na ulicach Warszawy , my z Dorotą wyszliśmy porobicz zdjęcia.Dorota- to mloda warszawska blogerka ,która ma egzotyczny wygląd i bardzo dobry smak.Nasza sesja trwała gdzies około 15 min i była na stacji metra Swiętokrzyska . Chciałabym pokaz co z tego wyszło :)

Md: Dorota Chojecka

https://www.facebook.com/dorota.chojecka.39

Foto : Arisha Prikhodko

https://www.facebook.com/prikhodko.photo.f/Bloguj z telefonu komórkowego - Nouw - jedna z najlepszych aplikacji do blogowania - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Cześć!

To jest mój pierwszy post na moim blogu,w którym chciałabym opowiedzieć o swojej ostatniej podróży do Amsterdamu !

Amsterdam bardzo różni się od wszystkich europejskich miast , w nim panuje niesamowita atmosfera ! Te małe domki ,podobne na świąteczne pierniki , za każdym razem cieszą mnie coraz więcej i więcej ! Po przyjeździe zamieszkaliśmy w hotelu De L ' Europe ,który znajdował się w samym centrum Amsterdamu ,co było bardzo wygodne! Nie trzeba było szczególnie męczyć się z transportem ,tak jak można było dojść na piechote w dowolne miejsce z atrakcjami w ciągu 10-15 minut.

Spacerując po wąskich uliczkach Amsterdamu my trochy zglodniali i zaszliśmy do małej kawiarni De Drie Graefjes, która była niedaleko od naszego hotelu.To miejsce świetnie podchodzi dla śniadania czy lekkiego lunchu .Pocieszuła nas ta kafejka smacznymi maffinkami i ciasteczkami ! :)

Jak prawdziwy turyści odwiedziliśmy dwa najbardzej znanych muzeuma - Rijksmuseum i Van Gogh Museum.

Ogolnie jezeli chcecie zobaczyc coś ciekawego to podam liste najlepszych miejsc dla odwiedzenia w Amsterdamie :

– Plac Dam i Pałac Królewski
– Plac Leidesplein
– Kanały Amsterdamu “Grachtengordel”
– Muzeum Het Scheepvaart, Narodowe Muzeum Morskie
– Rijksmuseum z arcydziełami holenderskiego Złotego Wieku
– Muzeum Van Gogha, Dom Rembrandta
– Oude Kerk, gotycki kościół protestancki w sercu ekscytującej Dzielnicy Czerwonych Latarni
– Magere Brug (Chudy Most), most zwodzony łączący brzegi rzeki Amstel
– „Wallen”, sławna Dzielnica Czerwonych Latarni w Amsterdamie
– Ulica Zeedijk, pełna tętniących życiem pubów, sklepów i rozrywki
– Słynne kawiarnie Amsterdamu, tzw. „Coffeeshops”
– Heineken Experience, dawny browar, obecnie muzeum

Bardzo polecam Rijksmuseum !

Wieczorem odwiedziliśmy wszystkimi znaną Ulicę Czerwonych Latarń. Dzielnica czerwonych latarń swój kolor zyskała tak naprawdę nie ze względu tego że te latarni śą czerwone , a od koloru witryn, które są mini apartamentami, wynajmowanymi przez kobiet króre targują swoim cialem w celach zarobkowych. Przez ogromną ilość coffeshopow na tej ulicy stoi bardzo silny zapach marihuany. Właśnie dla tego, prszes możliwość legalnie spróbować lekkie narkotyki-to miasto przyciąga większość turystów.

Pod czas naszej podróży trafiliśmy na święto St Nicolas Day (Mikołaijki) ,który świętują 5 grudnia. To było niesamowite widowisko ! Całe miasto zbiegalo się do kanałów po którym będzie płył Święty Mikołaj na dużej łódcei.Obywateli tego miasta bardzo lubią to święto,gra wesoła muzyka, wszyscy tańczą , malutkie dzieci biegają zadowolone w świętnych kostiumach i wszystkim rozdają różne słodycze.

Ludzie w Amsterdamie są bardzo gościnne i zawsze gotowe pomóc !

Jeżeli macie jakieś wątpliwości czy warto jechać do Amsterdamu ? - to odpowiem oczywiście Że Tak!

Likes

Comments