Urządzamy - Nasza jadalnia


Najważniejszy w jadali jest oczywiście stół. To on wraz z krzesłami stanowi stanowi serce domu. To przy nim spędzamy wspólnie czas przy codziennych posiłkach, imprezach domowych, pogaduchach z koleżankami przy kawie.

Od zawsze marzył mi się prawdziwy drewniany stół. Wiecie taki ciężki, solidny dębowy z metalowymi nogami. Niewątpliwie zaletą każdego drewnianego stołu jest jego niepowtarzalność. Słoje oraz sęki nadają mu niezwykłości, wyjątkowości, unikatowości. Ale dzisiaj nie o zaletach i wadach, bo to temat na osobny wpis.

Nasz stół pochodzi z firmy ACH DECO, było robiony na zamówienie.

Specyfikacja naszego stołu:

  • Wymiary 210x95,
  • grubość blatu 4,2 m,
  • nogi cięte laserowo- malowane proszkowo na biało,
  • lite 100% dębowe drewno,
  • blat olejowany,
  • krawędzie proste.

Na stronie sklepu macie dostępny kalkulator, który wyceni Wasz wymarzony stół.

My jesteśmy mega zadowoleni z wyboru. Kontakt z firmą na każdym etapie. Wysyłają próbki, służą dobrą radą. Jeśli będziecie planować zakup drewnianego stołu i nie tylko z czystym sumieniem polecam markę ACH DECO.

Nasz stół zamawialiśmy jeszcze nie mając tynków w domu. Gdybym teraz zamawiała, zmieniłabym jego wielkość. Napewno byłby szerszy o jakieś 10 cm i brałabym dwie dostawki po 50 cm. :))

Kolejnym ważnym elementem są krzesła. Bardzo spodobał mi się trend gromadzenia różnych krzeseł przy jednym stole. W naszej jadalni posiadamy 3 rodzaje krzeseł, które różnią się kolorem i fakturą. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy zmienić ułożenie krzeseł i jadalnia zmienia wygląd w kilka sekund.

Wszystkie krzesła pochodzą ze sklepu BELIANI. Najpierw dołączyły do nas białe krzesła charlotte, niestety na obecną chwilę nie dostępne w sklepie. I one były z nami kilka ładnych miesięcy.

W okresie wakacyjnym bardzo spodobały mi się krzesła rattanowe. I pomyślałam, że fajnie byłoby dołączyć takie do jadalni. W asortymencie sklepu znalazłam Zestaw mebli balkonowych brązowy TROPEA. Krzesła z tego zestawu wykonane są z technorattanu, który jest odporny na warunki atmosferyczne, dlatego sprawdzi się świetnie na tarasach, balkonach oraz w domu.

Zakupiłam rownież krzesło CANORA, które stanie przy moim biurku do pracy, ale jeszcze się takiego miejsca nie dorobiłam dlatego również znalazło się w naszej jadalni. Jeśli poszukujecie krzesła z typowego rattanu to polecam Wam ten model. Jest dostępny w trzech odcieniach kolorystycznych: brązowym, czarnym oraz w moim kolorze beżowym.


plakaty DESENIO , POSTERILLA

podkładki - IKEA

lampa IKEA

Polubienia

Komentarze