Tytuł oryginału: Throne off glass

Autorka: Sarah J. Maas

Liczba stron: 518

Wydawnictwo: Uroboros

Moja ocena: <3

Książka autorstwa Sarah J. Maas pt. "Szklany tron" opowiada o 17-letniej Cealenie Sardothien, którą nazywa się także zabójczynią Adarlanu. Od dziecka była ona szkolona na bezlitosną zabójczynię przez swojego mistrza Arobynna Hamela. Dziewczyna było jego ulubienicą, ponieważ sprostała wszystkim jego wymaganiom. Jednak gdy jej ukochany Sam został złapany w pułapkę postanowiła się zemścić. Jednak popełniła fatalny błąd, przez co została nakryta przez króla Adarlanu. Skazano ją na dożywotnią pracę w kopalni soli w Endovier.

Ma jednak propozycję od księcia Doriana, albo zginie pracując w kopalni, albo będzie żyła w dostatku pod warunkiem, że wykona jego polecenie. Zostaje zmuszona do przyjęcia jego oferty. Ma ona walczyć z innymi zbójcami przedstawiona jako Lilian Gordiana, aby zostać królewską obrończynią. Podczas pobytu w zamku zakochuje się w księciu, którego uważała za podrywacza. Uważam jednak, że powinna być związana z Chaolem, którego kocham! <3

Uwielbiam tę serię, jest to moja ulubiona z dotychczas przeczytanych książek. Nie chcę spojlerować zakończenia, dlatego trzymam buzię na kłódkę. Mam nadzieję, że podoba wam się moja (pierwsza) recenzja. :)


Likes

Comments