Kuba to przepiękne miejsce pełne kontrastów. Dopiero będąc na miejscu można w pełni poczuć klimat panujący na tej wyspie. W Hawanie na każdym kroku mijają nas zabytkowe samochody. Zazwyczaj kolorowe, utrzymane wręcz w idealnym stanie. W miastach takich jak Trinidad czy Santa Clara można znaleźć kolonialne domki pomalowane na wszystkie kolory tęczy. Na ulicach i w restauracjach słychać kubańskie rytmy, które porywają do tańca. Ludzie są przesympatyczni i zawsze uśmiechnięci. Oddalając się od miast, napotykamy zielony krajobraz- różnorodna roślinność zachwyca. Wyspę otaczają błękitne wody i przepiękne plaże.


Kuba jest zróżnicowana, nie zawsze kolorowa. Dobrze jest znać jej historię, żeby w pełni docenić to miejsce. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie. Ja na pewno przywiozłam masę wspaniałych wspomnień i inspiracji.


k.

Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Ten post to wspomnienie jednej z naszych pierwszych wspólnych branżowych, jak i urlopowych Chwil.

Spotkaliście kiedyś człowieka, który opowiedział Wam całe Wasze życie? My też nie! Aż do dnia, kiedy dwa lata temu spacerowałyśmy jedną z Mediolańskich uliczek…
Jednak zacznijmy od początku.
Luty 2015 roku, początek zimowego semestru na PJATK, za oknem śnieg, a w głowach pomysły na zbliżająca się wiosnę. I oto i on spontaniczny, ale genialny pomysł na kwietniową wycieczkę do Mediolanu ! Powód? Nie byle jaki-jedne z największych targów designu w Europie - Salone Del Mobile, w naszej branży to ważne, aby być na bieżąco z nowinkami w świecie wnętrz, designu, mebla itp.

Uwierzcie nam na słowo, nigdy tak szybko, jak wtedy nie kupiłyśmy biletów lotniczych!

Wyjazd był pełen przygód. Ustaliłyśmy jedno! Poświęcimy czas na targi, zwiedzanie oraz dobrą zabawę. Pierwszy raz brałyśmy udział w takim wydarzeniu. Salone Del Mobile nie zawiodło! Zobaczyłyśmy tam masę nowości, które zrobiły na nas wrażenie, ale o trendach sprzed dwóch lat nie ma co opowiadać. Nie każdy też wie, że w czasie targów w Mediolanie odbywa się równolegle wiele innych wydarzeń związanych z designem. Warto przejść się w okolice stacji metra Lambrate. W tym czasie tamtejsze uliczki pełne są małych wystaw przygotowanych przez studentów uczelni z całej Europy.
Matiia i Alberto-studenci architektury Politechniki Mediolańskiej, których poznałyśmy na miejscu. Przez kilka dni zaopiekowali się nami i zaprosili do ich codzienności, pokazali to, co w Mediolanie najpiękniejsze i najciekawsze, a o czym nie przeczytasz w przewodniku.
Mediolan okazała się magicznym miejscem. W ciągu dnia korzystałyśmy z atrakcji, jakie przygotowało miasto, nie mogłyśmy ominąć miejsc takich jak Piazza del Duomo czy Santa Maria della Grazie.
Po tak aktywnych dniach, wieczory spędzałyśmy w gronie nowych znajomych przy regionalnym jedzeniu i dużych drinkach (litrowe mojito to nie legenda:)) Znaleźć je można nad Naviglio Pavese jednym z Włoskich kanałków.

Na koniec nie zapomnijmy o jasnowidzu, którego spotkałyśmy w dniu powrotu do Warszawy. Do tej pory śmiejemy się z tego, jak mogłyśmy dać się namówić na tak abstrakcyjne doświadczenie, jakim było wróżenie z ręki. Intrygujący, krągły mężczyzna zaintrygował nas informacjami z naszego życia i przepowiedniami, które (częściowo) o dziwo się sprawdzają!

Czyżby kolejna z nich za 2 miesiące miała się spełnić…?
My nie możemy się już doczekać:)


p&k.

Likes

Comments

Hej wszystkim!

to nasz pierwszy wpis, nasz pierwszy blog dlatego może dobrze byłoby napisać trzy słowa o nas. Tak więc Kaja i Patrycja, Patrycja i Kaja-dwie kompletnie różne dziewczyny, które kilka lat temu odnalazły wspólny język-i nie, nie było przyjaźni od pierwszego spotkania jak, mogłoby się wydawać, jednak jak to się mówi " every brunette needs a blonde friend" więc oto jesteśmy-wciąż razem studiując, pracując i marnując czas na wielogodzinne pogaduszki. Łączą nas wspólne pasje i zainteresowania, u nas przeczytacie o najnowszych trendach w projektowaniu wnętrz oraz designie.

(Jak wszyscy) mamy wielkie plany i marzenia-zdajemy sobie sprawę, że nie wszytko uda nam się zrealizować już, niektóre rzeczy potrzebują czasu, ale chcemy dzielić się z Wami tym, co nas w życiu spotyka, może coś Was zainspiruje:)

Postaramy się wpadać tu jak najczęściej. Wy też nas odwiedzajcie!


p&k.


Likes

Comments

Daj nam chwilę

...

Give Us a moment

Likes

Comments