Jeśli masz objawy niedoboru potasu, zgłoś się na badanie krwi. Poziom potasu powinien mieścić się w granicach 3,5-5 mmol/l krwi. Jeśli niedobór potasu zostanie wykryty, zacznij regularnie dostarczać organizmowi potas – mogą to być suplementy diety, jak i odpowiednia żywność zawierająca wystarczającą ilość potasu, np. suszone owoce, rodzynki, jabłka, kiwi, banany, pomidory i mięsoLeczenie hipokaliemii polega na podawaniu preparatów zawierających jony potasu w postaci doustnej – przy łagodnych zaburzeniach elektrolitowych, lub w postaci wlewów dożylnych – przy zaburzeniach ciężkich lub przy współistniejących zaburzeniach wchłaniania. Istotna jest profilaktyka hipokaliemii u ludzi przyjmujących leki diuretyczne. Hipokaliemia może przyczynić się do choroby serca.

Likes

Comments

GIF wycofuje Cyclaid - lek stosowany w zapobieganiu odrzucenia przeszczepu po transplantacji narządów lub szpiku kostnego

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu i stosowania na terenie całego kraju produktu leczniczego Cyclaid (Ciclosporinum) o dawce 50 mg i 100 mg w kapsułkach miękkich.Lek jest stosowany w zapobieganiu odrzucenia przeszczepu po transplantacji narządów lub szpiku kostnego oraz w leczeniu ciężkiej łuszczycy, chorób nerek, ciężkiego zapalenia stawów i ciężkiego wyprysku.

Decyzję o wycofaniu podjęto niezwłocznie. W uzasadnieniu napisano, że w jednostkowym opakowaniu zewnętrznym produktu leczniczego Cyclaid 100 mg o nr serii 910233 znaleziono blistry produkty produktu leczniczego*.Cyclaid 50 mg o tym samym nr serii.

*Blistry (wytłoczki plastikowe) wykonywane są metodą termoformowania próżniowego z folii sztywnej przezroczystej lub kolorowej, służą do estetycznego zapakowania produktu jak i do zabezpieczenia w transporcie. Blister może mieć różny kształt i rozmiar  w zależności od potrzeb i zastosowania. Opakowania blistrowe  mają duże zastosowanie w wielu dziedzinach m. in. spożywczej, kosmetycznej, elektrycznej, elektronicznej np. wkładki do pudełek, pudełko na ciasto itp.

Likes

Comments

5 rzeczy szkodzących wątrobie:

Picie alkoholu. Nadużywanie go w dużych ilościach m.in: "Picie na klina" i ogółem może uszkodzić wątrobę.Wypicie w czasie jednego wieczoru 2 litrów piwa, 1 litra wina lub 5–6 drinków znacząco zwiększa ryzyko tych chorób4. Co ważne, bardziej podatne na nie są kobiety. Dla nich szkodliwa dawka alkoholu jest kilkakrotnie mniejsza, a uszkodzenie wątroby postępuje znacznie szybciej niż u mężczyzn.

Zbyt częste jedzenie mięsa m.in: kiełbasy,tłuste mięso. No i może tu Was zaskoczę szkodzić też może...ciasto. Niestety Wątroba nie pochłonie tyle tłuszczu i węglowodanów

Palenie Papierosów: Wątroba nie nadąża z usuwaniem zawartych w papierosie toksyn. Palenie papierosów powoduje raka płuc oraz raka wątroby.

Nadużywanie leków- Wyobraźcie sobie, że jest ponad 800 leków, które mają działanie hepatotoksyczne czyli uszkadzają komórki wątrobowe zakłócając tym samym pracę całego narządu. Takim lekiem m.in jest Paracetamol(dostępny bez recepty).

Ostatni z tych elementów, który jest moim zdaniem najpowszechniejszy to: Otyłość. Należy zrezygnować z jedzenia fast foodów, braku aktywności fizycznej. One z kolei przyczyniają się do rozwoju stłuszczenia i marskości wątroby.

Wesprzyjcie wątrobę:

 1. Zmieńcie dietę na lekkostrawną i zbilansowaną.
 2. Stosujcie leki z wyciągiem z owocu ostropestu, np. Sylimarol, który jest na rynku już od 40 lat. Sylimarynę obecną w preparacie pozyskuje się z łuski ziarna ostropestu, dzięki czemu jest bardziej skoncentrowana i skuteczniejsza w działaniu.
 3. Ograniczajcie spożycie alkoholu do minimum.
 4. Pływajcie, tańczcie, chodźcie na długie spacery. Każda forma aktywności fizycznej służy Waszej wątrobie.
 5. Starajcie się unikać stresu, który zwiększa podatność twojej wątroby na infekcje i osłabia jej działanie.
 6. Dobrze się wysypiajcie. Wstaniecie wypoczęci i zrelaksowani, a przy okazji zapewnicie swojej wątrobie wystarczająco dużo czasu, aby mogła się zregenerować.

Likes

Comments

Czasem zdarza się, że mamy blizny na rękach, brzuchu itd. Jeśli chcecie się tego pozbyć to są sposoby m.in

Cepan -Lek należy stosować po całkowitym wyleczeniu rany.

Krem należy nakładać na bliznę cienką warstwę, lekko masując 2-3razy na dobę. Jeśli lekarz zaleci, niewielką ilość kremu nałożyć na jałowy gazik i przyłożyć na bliznę na 30 do 60 minut. Jest to szczególnie wskazane przy bliznach starych i stwardniałych oraz w przykurczach.

W zależności od wieku blizny, leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Wskazane:

 • miejscowe leczenie blizn i bliznowców
 • leczenie przykurczy
 • leczenie blizn powiek
 • leczenie blizn po czyrakach, owrzodzeniach i trądziku

Działanie Niepożądane: Na początku stosowania leku mogą wystąpić zaczerwienienie i pieczenie skóry. Reakcje te występują rzadko.


Heparizen 1000, (1000 j.m./g), żel, 50 g


Opis: Lek wspomagający w leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków, a także w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Żel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnią skóry i najbliższą okolice 1 do 3 razy na dobę. Nanieść od 5 do 10 cm żelu, masować delikatnie przez kilka minut.

Działanie: Heparyna podana zewnętrznie na skórę przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów m.in. hialuronidazy i fosfatazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby.


Działania niepożądane

Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (rumień, stany zapalne skóry, świąd, uczucie pieczenia
lub zimna, suchość skóry, wysypka, zaczerwienienie skóry).


Hirudoid, 0,3 g/100 g, maść, 40 g


Hirudoid maść jest lekiem do stosowania miejscowego, na skórę.

Lek Hirudoid należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej.

W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5 cm maści.

Hirudoid w postaci maści należy wmasować w miejsca zmienione chorobowo.

W przypadku bolesnego zapalenia, maść należy delikatnie rozprowadzić na miejscach chorobowo zmienione. Hirudoid maść może być używany jako opatrunek z maści.

W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni.

Hirudoid może być również stosowany do fono-i jonoforezy. Podczas jonoforezy maść jest podawana pod katodę.


Stosowanie miejscowe w przypadku:

 • tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków
 • zapalenia żył powierzchniowych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym.

4- hydroksybenzoesan metylu i propylu może powodować reakcje alergiczne.

Jak każdy lek, ten preparat powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów - bardzo rzadko.

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj ustępuje szybko po zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego.

Likes

Comments

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował dziś, 8 grudnia, że preparat Febrisan produkowany przez Takeda Pharma Sp. z o.o. został wycofany z aptek na terenie całego kraju. Febrisan jest sprzedawany bez recepty, więc uważajcie! Febrisan jest stosowany w przypadku przeziębienia i grypy. Jest lekiem o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. W partii tego leku stwierdzono nieprawidłową zawartość paracetamolu.Likes

Comments

Na pierwszym slajdzie pokazane są warzywa i owoce,które naturalnie oczyszczają wątrobę ze złogów tłuszczu.

Z kolei na tej grafice pojawił się lek,który również stosuje się jako oczyszczacz wątroby. Dla dorosłych stosuje się 2 razy dziennie.

Likes

Comments

Często kiedy czujemy,że nie zdążymy zjeść, więc jemy szybciej nie zważając na to,że  nam szkodzi, a przede wszystkim wątrobie, a nawet wtedy gdy spożywamy tłuste zarazem ciężkostrawne dania. Jeśli już jemy takie dania, które dla wątroby są szkodliwe, należy ją chronić. Może to być nie farmakologiczne czyli poprostu rzadkie jedzenie czegoś ciężkostrawnego i jeśc tak by zawsze zdążać na wyjście z kimś czy praca czy szkola itp. Można też stosować suplement diety.  Liveran Complete.

Liveran Complete- jest to suplement diety, który ochrania wątrobe przed szkodliwymi substancjami, jest toteż dla osób, które spożywają ciężkostrawne potrawy oraz jedzą w pośpiechu. Spożywa się 1-2 kapsułek na dobę odrazu zaznaczam,że dopiero po posiłku.

Oczywiście zacznę toteż suplementować bo też jem czasem ciężkie do strawienia potrawy i czasem w pośpiechu co kończy się niestrawnością,ale myślę,że należy suplementować to by ochraniać wątrobe.

Likes

Comments

Rp.

Ureae 50.0

Vaselini albi ad 100.0

M.f. Ung.

D.S. Wcierać (2-3 minuty) w miejsca zmienione chorobowo 1 x dziennie

Właściwości/zastosowanie

Bardzo silne właściwości złuszczające, keratolityczne. Rozmiękcza zrogowacenia, ułatwia usuwanie stwardniałego, martwego naskórka. Do stosowania na stopy, dłonie, łokcie, kolana i paznokcie.

Sposób wykonania

 • zmikronizowany mocznik wprowadzić porcjami bezpośrednio do podłoża

Jak otrzymać zmikronizowany mocznik? Krystaliczny proszek rozpuścić w wodzie 1:1 (lub 1:1.5) w parowniczce, pozostawić do odparowania na kilka godzin w zaciemnionym miejscu a następnie pozostały po odparowaniu wody mocznik rozetrzeć na drobny proszek. Drugi sposób to roztarcie w moździerzu i przesianie przez sito <90µm.

Likes

Comments

Złapanie korzonek czyli silny ból w okolicy kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Powoduje to często ograniczony ruch. Toteż zależy od tego w ktorej części ciała ból wystąpi.

Natomiast w dużej mierze można to samemu wyleczyć stosując leki przeciwbólowe z rodzaju Naproksen lub Ibuprofen,Maści rozgrzewające lub plastry rozgrzewające.

A takie maści rozgrzewające bez recepty polecane przeze mnie to m.in:

-Maść Końska z Kasztanowcem(silnie działa)
lub

-żel Lenkosan -Jak stosować?

Wcieranie maści należy rozpocząc od dołu kręgosłupa i kierować się ku górze. Należy robic to jednostajnym ruchem i tym samym nasileniu. Nie za mocno! Czynność tę należy powtarzać przez 10-15 minut. Następnie należy przykryć pacjetna i pozostawić go w tej pozycji następne 10-15 minut. Masaż wykonywać codziennie. Po ustąpieniu objawów należe masowąć chorego jeszcze przez kilka dni codziennie a następnie 2-3 razy w tygodniu w celach profilaktycznych, jeśli bóle mają tendencję do nawracania a stanu choronwego nie da się wyleczyć. Przy bólach, które spowodowane są kontuzją, wypadkiem a zmiany są odrwacalne, można zaprzestać stosowania maści.

lub też Maść z Żywokostu.

Maść wcierać 2-3 razy dziennie.

Likes

Comments