Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

  • Life
  • 3 Czytelników

Likes

Comments

Czy to przypadek, że wielu ludzi sukcesu to łysi mężczyźni? Naukowcy twierdzą, że niekoniecznie. Ich zdaniem przez otoczenie są oni uznawani za dominujących i skutecznych.

Albert E. Mannes, sam pozbawiony włosów na głowie, w 2012 r. przeprowadził badanie, mające na celu ustalenie, jakie reakcje wywołuje w ludziach widok łysych mężczyzn.

Każda z 59 osób, które brały udział w eksperymencie, dwukrotnie obejrzała zdjęcia tego samego mężczyzny. Na jednym miał on ogoloną głowę, a na drugim bujną czuprynę. Pytani odpowiedzieli, że łysy mężczyzna wydał im się silniejszy, większy i bardziej dominujący niż ten z włosami.

Seth Godin, znany mówca i specjalista od marketingu, który od 20 lat jest zupełnie łysy, tłumaczył na łamach "Wall Street Journal", skąd bierze się takie wrażenie. - Nie chodzi o to, że ogolenie głowy sprawi, iż odniesiesz sukces. Jednak jest to rzucający się w oczy znak aktywności i zdolności do podejmowania decyzji - uważa.

  • Life
  • 3 Czytelników

Likes

Comments

Może to slogan a może życiowa prawda a może najzwyczajniej w świecie banał do huja niepodobny!? Wszystko zależy od poziomu naszego szczęścia i krzywd, które nas dotykają, jednym słowem "syty głodnego nie zrozumie"

  • 15 Czytelników

Likes

Comments

Na początku grudnia ukazał się kalendarz Virako, do którego zdjęcia wykonał Arkadiusz Branicki, fotograf klasycznego aktu. Jego minimalistyczny i oszczędny styl pozwala podkreślić to, co w akcie najistotniejsze - wyjątkowe piękno ludzkiego ciała. Kalendarz to także swojego rodzaju hołd złożony ludziom baletu.

Ten świat z tymi postaciami może nie wydaje się do końca realny, prawdziwy. Przesycony bielą, zawieszony gdzieś w nie określonej przestrzeni - nie ma konkretnego miejsca ani czasu. Co ciekawe - im więcej bodźców zewnętrznych informuje nas o brutalności otaczającego nas świata - ten świat fotografii wydaje się być odleglejszy. Jakby z marzeń. Gdyby był rzeźbą lub obrazem olejnym - całkowicie nie wierzył bym w jego realność. Ale jest fotografią - więc jednak istnieje. Jest. Myślę że to obrazy dla ludzi którzy marzą. Marzą o ludziach idealnych - lub przynajmniej dążących do ideału piękna. Dają nadzieję i wiarę. Nie odcinają się od realności ulicy - ale stanowią dla niej niezbędną przeciwwagę - mówi Branicki.

  • Life
  • 34 Czytelników

Likes

Comments

"Życzenia" dla Radia Maryja: Dla katolików ze świata jesteście nędzną podróbką średniowiecznego wykopaliska!

"Wasza religia nie jest żadnym chrześcijaństwem" - pisze Jan Hartman. "To jakaś mała nacjonalistyczna schizma, oparta na poczuciu wspólnoty w pysze i wyższości wobec wszystkich innych oraz zakłamanym, szowinistycznym wizerunku matki Jezusa"

Składam Radiu Maryja z okazji 25. urodzin m. in. bojaźni Bożej, opamiętania, pokory wobec Żydów czy poznania zasad chrześcijaństwa.

"Dla katolików ze świata jesteście jakąś nędzną podróbką średniowiecznego wykopaliska - wstydem i żenadą" Zdaniem Hartmana i moim Radio Maryja "ryje" pod Kościołem. Mnie nawet to cieszy, bo nie udaję przyjaciela tej ofiarami słynącej instytucji. Nawet milion ateistów nie jest w stanie tyle zaszkodzić katolicyzmowi, co jeden pseudokatolik Rydzyk i jego klakierzy.

Bójcie się Boga i piekła, które stworzył dla cynicznych pyszałków bardziej niż dla kogo innego.

Dziś nazbyt poważnie, ale nie samym sportem i pochodnymi z tym związanymi człowiek żyje. ​  • Life
  • 39 Czytelników

Likes

Comments