Sprężarki, kompresory w ofercie Firmy.Do założenia firmy ABC KOMPRESORY skłoniło mnie przejście na emeryturę. Czas ponad 40 lat pracy i zasłużona emerytura nie była dla mnie końcem życia zawodowego ale początkiem czegoś nowego. Po kilku latach bezczynności i cieszeniem się zasłużonym wypoczynkiem postanowiłem odnowić swoje kontakty i założyć własną działalność gospodarczą. Jako ze miałem znajomych z branży pneumatyka i kompresory, założyłem że będę działał w tym segmencie rynku.

Po nawiązaniu kontaktu z przedstawicielem znanego producenta urządzeń pneumatycznych Włoskiej fabryki Fiac otrzymałem możliwość sprzedaży sprężarek powietrza produkowanych przez tą fabrykę dla AEG/Electrolux. I tak stałem się jedynym sprzedawcą kompresorów śrubowych oraz kompresorów tłokowych AEG w Polsce.

Początki, czyli założenie firmy i rozruch były banalnie proste. Nie spotkałem na samym początku działalności żadnych przeszkód. Problem zaczną się dopiero po sprowadzeniu czytaj zakupie sprężarek od włoskiego producenta. Sprężarki tłokowe w magazynie to jedno ale sprzedaż tychże sprężarek to drugie. Aby żyć to nie wystarczy mieć towar ale jeszcze należy mieć klienta żeby ten towar sprzedać.

Ten mały szczegół wydawał się w trakcie zakładania firmy i zakupu sprężarek mało istotny. Niestety miałem bardzo szybko się przekonać jak boleśnie może doświadczyć brak znajomości rynku a co za tym idzie brak zainteresowania klientów oferowanym towarem.

Internet, a tam miałem sprzedawać sprężarki roił się od rożnych producentów i sprzedawców, ja byłem kolejnym dostawcą sprężarek na Polskim rynku.

Rozpoczynam walkę o wypozycjonowanie mojego sklepu w wyszukiwarce google co pozwala zostać zauważonym przez klientów.

Moje sprężarki tłokowe zaczynają zdobywać nabywców i rynek.

Sprężarki tłokowe AEG, znajdują zastosowanie jako; sprężarki warsztatowe, sprężarki do malowania, sprężarki do piaskowania, sprężarki do wulkanizacji i wszędzie tam gdzie jest potrzebne sprężone powietrze do uruchomienia narzędzi.

Bardzo szybko przekonałem się że sprężarki jednego producenta to zbyt mało żeby zadowolić klientów. Dlatego nawiązałem współpracę z czołowymi Europejskimi producentami kompresorów co doprowadziło do poszerzenia mojej oferty o kompresory powietrza takich producentów;

Sprężarki tłokowe, sprężarki śrubowe AEG/Electrolux

sprężarki tłkowe Airpress

kompresory śrubowe Airpol

sprężarki tłokowe Adler

kompresory srubowe Fiac

sprężarki tłkowe, kompresory śrubowe Gudepol

sprężarki bezolejowe Gentilin

sprężarki tłkowe Metabo

sprężarki śrubowe, kompresory srubowe Walter

Obecnie w ofercie ABC KOMPRESORY znajdują się sprężarki powietrza ;

Sprężarki olejowe o napędzie pasowym

sprężarki bezolejowe

o napędzie bezpośrednim

kompresory śrubowe.

Sprężarki tłokowe

dostępne w siedzibie mojej firmy w Tychach lub dostarczam kurierem. Co do kompresorów śrubowych to produkowane są na zamówienie i tutaj czas oczekiwania to od 2 do 6 tygodni. Wszystkiekompresory śrubowe

dostarczamy kurierem. Obecnie ABC KOMPRESORY po dwóch latach działalności są marką rozpoznawalną. Moja firma cieszy się zaufaniem klientów.

W dalszym ciągu poszerzam ofertę o nowych producentów i nowe sprężarki tak aby zaspokoić wszystkich klientów jacy wejdą do mojego sklepu.

Sprężarki, kompresory w ofercie Firmy.Likes

Comments