Spacer ulicami Porto Strolling up and down Porto streets // Mglisty zachód słońca Foggy sunset

Ostatni upalny dzień Last summery day // Najwygodniejsze klapki na świecie Most comfy flip-flops

Typowe portugalskie popołudnie Typical portugese afternoon // Beztroskie zabawy chłopców Happy-go-lucky boys

Popołudnie w Miramar Afternoon in Miramar // Powrót do jogi Practising yoga again

Nowy punkt widokowy New viewpoint // Kolejny magiczny zachód słońca Another magical sunset

Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Tuż obok uroczych domków, za kościołem na pustkowiu znajduje się piękna plaża z jasnym i drobnym piaskiem nagrzanym od słońca, błękitnym oceanem, skalistym molo i długą kładką idealną na romantyczne spacery. Klimat tego miejsca jest nie do opisania. Na plaży nie ma zbyt wielu osób (mimo pięknego słońca!), wędrują tam jedynie mieszkańcy z psami, a słychać głównie mewy i wodę obijającą się o skały. To najpiękniejsze miejsce na relaks i 'zebranie myśli', jakie dotychczas widziałam!

Next to beautiful houses, behind the church in the middle of nowhere you will find beautiful sandy beach, blue ocean, rocky pier and long wooden catwalk perfect for romantic strolls. I can't even find the words to describe this place. You won't find many people on the beach (despite amazing sunny weather!), only a few locals with their dogs, and all you can hear is seagulls and water bouncing off the rocks. It's the most beautiful place to relax and just concentrate your mind I have ever seen!

Likes

Comments

Jeśli myślicie, że domki przedstawione na fotkach to miniaturki - mylicie się! Costa Nova oczarowała mnie do granic. Razem z dziewczynami zaplanowałyśmy zwiedzenie centrum Aveiro i Costa Nova (która jest jego częścią) w jeden dzień, jednak to drugie miejsce tak nas zachwyciło, że spędziłyśmy tam praktycznie cały swój trip! Urzekające domy w kolorowe paski, długie i szerokie deptaki idealne do jazdy na rowerze czy rolkach, korty tenisowe i boiska tuż przy oceanie... Czego chcieć więcej?

If you think houses from my photos are some miniatures - you're wrong! What can I say - I'm in love with Costa Nova. Together with girls we planned seeing Aveiro city center and Costa Nova (which is part of Aveiro) in one day, but the second place I mentioned was so stunning that we spent almost whole trip in here! Cute striped houses, long and wide sidewalks perfect for cycling or rollerblading, tenis courts and playgrounds right by the ocean... Should I say more?

Idąc w stronę plaży natknęłyśmy się na kościół znajdujący się na małym pustkowiu i centrum kultury w futurystycznym budynku nieco odstającym od reszty architektury. Te dwa widoki wyjątkowo mi się spodobały!

On our way to the beach we stumbled upon church in the middle of nowhere and centre of culture in futuristic building (kind of odd comparing to this cute houses). This two views I liked the most!

PS część druga wpisu wkrótce! / PS second part of the post soon!

Likes

Comments

Braga jest jednym z najstarszych miast w Portugalii, znajdującym się około 60km od Porto. Słynie z mnóstwa kościołów i bardzo ładnego miejskiego deptaka, a także pięknych ogrodów. To tylko godzina drogi pociągiem z Porto, a bilet w jedną stronę kosztuje 3,15eur, postanowiliśmy więc zrobić jednodniowy grupowy wypad do tego miasta.

Braga is one of the oldest city in Portugal, about 60km from Porto. It's known of many churches and beautiful gardens. Only one hour by train from Porto, and the ticket is 3,15eur, so we decided to do a group trip to spend whole day in this city.

Braga jest dosyć mała, myślę, że jeden dzień spokojnie wystarczy na zwiedzenie tego miasta. Co ciekawe do niedawna nie było tu zbyt wiele turystów, dopiero od około dwóch lat Braga stała się dosyć popularna wśród zwiedzających. W centrum miasta znajdziemy wiele zabytków, kościołów i uroczych uliczek z małymi restauracjami (pamiętajcie jednak, że większość z nich jest otwarta do godziny 15, a później dopiero od 19). Ja z jedzeniowych miejsc polecam Gosto Superior - wegetariańska Francesinha jest przepyszna. Warto iść na główny skwer w Bradze, czyli Praca da Republica, gdzie często odbywają się różne targi, wydarzenia kulturalne itp.

Braga is quite small so I think one day is enough to explore this city. What's interesting that 2 years ago there was only a few tourists here, it wasn't as popular as now. In the city center you will find many monuments, churches and cute streets with small restaurants (but remember that most of them is opened until 3pm, and then opened again about 7pm). I can recommend you Gosto Superior Restaurant - vegetarian Francesinha tastes a-m-a-z-i-n-g. It's worth to go on main square in Braga - Praca da Republica - where you can find many street markets, cultural events etc.

Jak już wspomniałam, Braga ma również piękne ogrody. Jednym z nich jest Santa Barbara, który robi niesamowite wrażenie zarówno w dzień, jak i wieczorem, kiedy światło stwarza romantyczną atmosferę. Główny deptak (Jardim da Avenida Central) jest pełen kolorowych kwiatów - musicie mi wierzyć, na żywo wygląda to jeszcze lepiej!

Like I said Braga is almost known from it's beautiful gardens. One of them is Santa Barbara, which is as much beautiful during the day as during the night, when the light creates cozy and romantic atmosphere. The main "promenade" (Jardim da Avenida Central) is full of colourful flowers - believe me, it's even better in real life!

Oddalone o 5km od centrum Bragi sanktuarium Bom Jesus do Monte jest główną atrakcją miasta. Połączone z pięknym ogrodem warte jest każdego schodka, który trzeba pokonać, aby dostać się do tego miejsca. Schody do sanktuarium z pierwszego zdjęcia można pominąć, wybierając kolejkę hydrauliczną (1,25eur za zjazd lub wjazd, 2eur za wjazd+zjazd). Widok z samej góry jest naprawdę imponujący!

5km from city center there's Bom Jesus do Monte Sanctuary, which is actually the main atraction of Braga. Connected with beautiful garden is worth every step you have to cover to get to this place. You can skip the stairs to the sanctuary by choosing hydraulic funicular. The view from the top is amazing!

Likes

Comments

Subscribe
@miecznikov