Neda Sadejou zajęła pierwsze miejsce w #nouw30daychallenge. Zamieniliśmy kilka słów z naszą szczęśliwą zwyciężczynią!

Hej @neda, gratulujemy wygranej! Jak się teraz czujesz?
Bardzo dziękuję! Czuję wiele pozytywnych emocji. Jestem zachwycona, że dostałam szansę aż tak rozwinąć się jako blogerka.

Blogowałaś 30 dni z rzędu, to naprawdę niezłe wyzwanie dla samodyscypliny, lecz również wyzwanie, aby za każdym razem tworzyć ciekawy i inspirujący wpis. Gdzie szukałaś inspiracji, czy miałaś ułożoną strategię działania?
Znajduję natchnienie wszędzie! Inspiruje mnie wiele rzeczy; ludzie na ulicy, podróże, bieganie, muzyka, ładne zdjęcia na Instagramie, wspomnienia, oczywiście magazyny modowe... dosłownie wszystko. Największym wyzwaniem było sprawienie, aby każdy wpis był ciekawy. Wcześniej nie blogowałam regularnie z uwagi na pracę i studia, które wymagały ogromnej dyscypliny. Nie mogłam całkowicie skupić się na jakości wpisów, co z kolei powodowało problem z kreatywnością i byciu sobą. Potrzebowałam strategii, która zadziała w moim życiu codziennym, aby znowu odnaleźć równowagę.

Moją strategią było więc utrzymanie porządku na tyle, na ile było to możliwe, dla dobra swojego oraz czytelników. Dobra jakość zdjęć jest równie ważna, jak struktura bloga. Pozwala to utrzymać przejrzystość i porządek, oraz stworzyć niszę.

A co z codziennym blogowaniem? Było Ci łatwiej czy trudniej niż myślałaś?
Na początku było to dla mnie ogromne wyzwanie, nie miałam motywacji, nie byłam pewna swoich możliwości oraz brakowało mi kreatywności. Moją strategią było utrzymanie odpowiedniej organizacji, aby było mi łatwiej wstawiać post przynajmniej raz dziennie. Tworzenie planów i list jest czymś, co robię każdego dnia, wprowadziłam również ten schemat w moje blogerskie życie. Dzięki temu jestem zorganizowana i skupiona.

Kolejną ważną rzeczą jest oczekiwanie na wzrost popularności bloga, lub na jego rozwój. Z racji tego, iż staram się zamienić blogowanie w pracę na pełen etat, potrzebuję czasu i chęci, jak w każdej innej pracy. To wyzwanie udowodniło mi, że szczere chęci, wyznaczanie celu oraz ciężka praca to klucz do sukcesu.

A teraz porozmawiajmy o wycieczce! Nie tylko wygrałaś #nouw30daychallenge, ale również inspirujący wyjazd do Londynu z kimś, na kim Ci zależy. Co najbardziej chciałabyś zrobić w tym mieście?
Tę wycieczkę z pewnością zaliczę do udanych! Najbardziej zależy mi na dalszym rozwoju, myśleniu nad artykułem i oczywiście świętowaniu wygranej.

Ostatnie, ale nie mniej ważne pytanie; czy obudziłaś w sobie ponownie ducha kreatywności i będziesz kontynuować codzienne blogowanie również w przyszłości?
Z pewnością będę wstawiać posty częściej. To wyzwanie pozwoliło mi wrócić do swojej kreatywnej strony, co było moim głównym założeniem. Tak jak wspomniałam wcześniej, wstawianie dobrej jakości wpisów było ogromnym wyzwaniem, lecz i tak sprawiało mi to przyjemność. Uwielbiam to, że mogę inspirować moich czytelników codziennym wpisem. Ich pozytywne komentarze motywują mnie do dalszej pracy i zachęcają do spróbowania nowych rzeczy.

Blog Nedy: nouw.com/neda

Writer
Editorial staff