Zebraliśmy najskuteczniejsze porady, dzięki którym ulepszycie swoje zdjęcia i poprawicie ich jakość na swoim blogu!

Balans bieli - Aby uzyskać naturalnie wyglądające zdjęcie, skorzystajcie z ustawień balansu bieli - w swoim aparacie lub programie do edycji. Jeśli możecie go ustawić od razu w aparacie, znacznie ułatwi wam to późniejszą obróbkę zdjęcia, lecz są również programy, dzięki którym dostosujecie jasność i temperaturę koloru. Jednen z nich to Snapseed.

Zabarwienie liniowe - Popularnym narzędziem wykorzystywanym w programach do edycji jest zabarwienie liniowe, dzięki któremu możecie dostosować kontrast i jasność swoich zdjęć. Pobawcie się trochę ustawieniami, aby znaleźć odpowiedni balans między ekspozycją a kontrastem. Dostosowując linię dodacie swojej fotce głębi. Większość programów do edycji posiada tę opcję, jednym z nich jest Gimp - darmowy program do obróbki zdjęć podobny do Photoshopa.

Narzędzie wycinania - Dla tych, którzy często tworzą kolaże to narzędzie jest rycerzem w lśniącej zbroi. Dzięki niemu możemy wycinać niepotrzebne fragmenty. W narzędziach on-line takich jak BeFunky macie możliwość wycięcia wybranych elementów na zdjęciu, aby stworzyć kolaż.

Kontrast - Funkcja kontrastu jest kolejnym narzędziem, które poprawia wygląd waszych zdjęć. Mniejsza ilość kontrastu nadaje fotce delikatności, zaś większa ilość sprawia wrażenie sztuczności i nadmiernej edycji. Musicie znaleźć złoty środek!

Własny styl - Wypróbujcie kilku programów do edycji, aby znaleźć swój ulubiony. Dzięki temu wasze zdjęcia na blogu będą wyglądały spójnie.

Filtry - Aby wznieść zabawę z obróbką zdjęć na wyższy poziom, naszą radą jest znalezienie odpowiedniego filtru w programie do edycji. W większości przypadków filtry dodadzą "tego czegoś" waszym zdjęciom. W dodatku dzięki kilku kliknięciom otrzymacie idealny start, tak jak filtr pomoże wam w stworzeniu wymarzonego wyglądu. W narzędziu do edycji Nouw możecie dostosować intensywność filtru - na zdjęciu powyżej filtr Ventura. Daje wam to możliwość wyboru, jak filtr ma być nałożony, a tym samym nadaje zdjęciom fajnego efektu.