#Nouw30DayChallenge - Czy jesteś jedną z tych osób, które przerabiają swoje zdjęcia w różnych edytorach, aby osiągnąć odpowiedni efekt? A może uważasz, że twoje fotki nie wyglądają tak, jak chcesz? Radzimy, jak stworzyć dobrze przemyślane i ładne zdjęcia!

Użyj odpowiedniego filtra - Aby sprawić, żeby twoje zdjęcie wyglądało luksusowo, ale nie było przeedytowane - naszą radą jest znaleźć filtr z "odpowiednim" kolorem i odcieniem. Spróbuj znaleźć filtr o neutralnym balansie bieli i czystej tonacji. Jeśli edytujesz zdjęcia w VSCO CAM, radzimy wybrać filtr S2, A6 lub HB1.

Trochę kontrastu i rozjaśnienia - Zbyt duża ilość kontrastu sprawi, że zdjęcie będzie wyglądać nienaturalnie, z kolei zbyt mała ilość może je "pobrudzić". Spróbuj znaleźć balans pomiędzy ustawieniami i dodać trochę ostrości.

Zwracaj uwagę na tło - Nieważne, czy fotografujesz osobę, czy przedmiot, tło zawsze jest ważne. Upewnij się, że w tle nie znajduje się zbyt wiele przedmiotów, staraj się je utrzymać schludne.

Zgodność koloru - Jeśli chcesz włożyć więcej pracy w edycję zdjęć, radzimy ci również pomyśleć co fotografujesz. Trzymaj się podobnych kolorów, utrzymując na swoim blogu jednolitą kolorystykę.

Używaj symetrii - Zwłaszcza, jeśli fotografujesz przedmioty w konkretnym ustawieniu, ważne jest, aby znaleźć symetrię i tym samym uniknąć bałaganu na zdjęciu.

Ostatnie poprawki - Znajdź opcję, która sprawi, że twoje zdjęcia będą wyglądać unikatowo. Używając narzędzia "fade" lub Instagramowego filtra Gingham, twoje zdjęcia nabiorą delikatnego i luksusowego wyglądu.

Zdjęcie w tle: @sandraa