Termin "słaba płeć" z pewnością nie odnosi się do kobiet! Przeczytajcie 10 powodów, które dowodzą, że każda z nas powinna czuć się wyjątkowo!

1. Podzielna uwaga

Chyba każda z nas wie, jak wiele rzeczy robimy na raz. Potrafimy siedzieć u kosmetyczki, rozmawiać z przyjaciółką o ostatnich zakupach i myśleć, gdzie wyjechać na wakacje. Oczywiście wszystko na raz! Taka wielozadaniowość zdecydowanie wyróżnia płeć piękną.

2. Empatia

Kobiety są wyjątkowo empatyczne. Łatwiej jest im zrozumieć uczucia drugiej osoby i wczuć się w dane emocje. Dlatego właśnie wiele wybitnych psychologów to kobiety. Jest również drugi plus - możemy płakać na filmach i nikt nam nie powie, że jesteśmy słabe!

3. Siła

Czy któraś z was odwołała swoje plany z powodu choroby, lub leżała w łóżku przy 38 stopniach gorączki? Raczej nie! Kobiety są silne i walczą na swój sposób nawet z przeziębieniem. Przecież taka błahostka nie może pokrzyżować nam planów! Nikt nie musi podawać nam pilota!

4. Pewność siebie

Każda z nas wie, jak ważna jest pewność siebie i walka o to, co nam się należy. Znamy swoją wartość i nie ma mowy, żeby ktokolwiek nas poniżał! Zaczęło się od słynnej sufrażystki Emmeline Pankhurst, a obecnie o prawach kobiet mówi nawet Emma Watson.

5. Ambicja

Praca, dom, praca, dom... To nie dla nas! Mamy jasno określone wartości. Współczesna kobieta ma dobre stanowisko, zdrowo się odżywia, uprawia sport i ma wiele zainteresowań. Dom? Wygląda perfekcyjnie, na to też jest czas ;)

6. Wygląd

Tak, to bardzo ważna cecha! Możemy się malować, nosić sukienki, chodzić do kosmetyczki i jest to całkowicie zrozumiałe, a nawet podziwiane. Mamy swoje tricki na to, jak dobrze wyglądać i nie zrozumie ich żaden facet.

7. Bycie perfekcyjną panią domu

Większość z nas bardzo dobrze odnajduje się w roli gospodyni. Potrafimy dobrze gotować, sprzątanie nas odpręża a przebywanie z dziećmi to dla nas przyjemność.

8. Samowystarczalność

Oczywiście możemy poprosić faceta o zmianę żarówki, ale przyznajmy szczerze, większość z nas potrafi to zrobić sama. Kobiety są wszechstronne, mają wiedzę na różne tematy i lubią polegać na sobie. To właśnie sprawia, że wiemy, jak wymienić żarówkę, ale wiemy też, że mężczyzna doceni to, że poprosimy go o przysługę.

9. Dobra pamięć

Pamiętamy wiele szczegółów z dzieciństwa, imiona i nazwiska naszych przedszkolnych przyjaciół, bluzkę, jaką miała na sobie nasza przyjaciółka na Sylwestrze oraz to, co powiedział Marcin 15 grudnia. Nasza pamięć zawsze imponuje płci męskiej.

10. "To coś"

Kiedy zapytamy faceta, czemu zakochał się w danej kobiecie, na 99% odpowie, że miała w sobie "to coś". Jest to trudne do zdefiniowania, ale właśnie to odróżnia jedną kobietę od drugiej i sprawia, że każda z nas jest wyjątkowa na swój sposób.