W tym tygodniu podpowiadamy, jak ustawić hamburger menu na blogu. Ten typ menu daje wam szansę stworzenia modułu, który wysuwa się z bocznego paska bloga - ustawienie go zajmie wam dosłownie kilka sekund.

Hamburger menu to nic innego, jak schowane menu boczne, które wysuwa się po kliknięciu odpowiedniego przycisku. Dzisiaj pokażemy wam, jak je ustawić.

Jak ustawić hamburger menu:
1. Zacznij od dodania modułów, które mają się znaleźć w menu bocznym. Możesz dodać informacje o sobie, zdjęcie profilowe oraz kategorie wpisów. Takie menu możesz mieć po obu stronach bloga, jednak w przykładzie pokazana jest jedna strona.

2. Kiedy zdecydujesz, jakie elementy mają pojawić się w menu bocznym, przesuń strzałkę szerokości bloga do zewnątrz. Menu schowa się i od teraz będzie wyskakiwało po kliknięciu przycisku. Tak właśnie wygląda hamburger menu.

3. Zapisz zmiany w designie i kliknij żółty przycisk "opublikuj" znajdujący się w prawym górnym rogu, aby zmiany były widoczne na blogu.

Jeśli hamburger menu Ci się nie spodoba, pamiętaj, że zawsze możesz wrócić do poprzednich ustawień, lub po prostu przesunąć strzałkę szerokości bloga do wewnątrz - wtedy zwykłe menu pojawi się ponownie.

Stwórz kolumnę i dodaj moduły

Przesuń czarną strzałkę do zewnątrz bloga, aby ukryć menu

Writer
Editorial staff