O czym warto pamiętać, pakując plażową torbę? Poza kostiumem kąpielowym i telefonem warto wziąć kilka ważnych rzeczy!

Ręcznik plażowy - dla plażowych leniuchów to nieodłączny element. Ale nawet aktywni plażowicze muszą czasem odpocząć od kąpieli w morzu i gry w siatkówkę, a leżenie na piachu nie należy do komfortowych (cóż, wszyscy wiemy jakie są tego minusy).

Krem z SPF - nawet, jeśli nie opalasz się w pięć sekund, krem z odpowiednim filtrem jest niezbędny. Chroni skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych i zmniejsza ryzyko powstania oparzeń.

Woda - i nie mamy tu na myśli wody morskiej ;) Latem szczególnie ważne jest nawadnianie organizmu, ponieważ pocąc się szybciej tracimy płyny i łatwo jest wtedy zaburzyć gospodarkę wodną. Dwa litry wody dziennie to minimum, pamiętajcie!

Nakrycie głowy - będąc na plaży często spędzamy kilka godzin w pełnym słońcu. Chyba nie musimy mówić, co może się wydarzyć, kiedy wasza głowa będzie wręcz gorąca od promieni (a wiele osób przekonało się na własnej skórze, jakie są tego skutki). Jeśli nie chcecie spędzić całych wakacji z bólami i zawrotami głowy, gorączką lub poparzeniami, radzimy kupić kapelusz, czapkę, lub nawet chustkę.

Okulary przeciwłoneczne - jeśli nie chcecie "oślepnąć" od nadmiaru słońca, zabierzcie ze sobą okulary. Są też idealnym dopełnieniem letniego outfitu, więc bez nuch ani rusz!

Zwiewne ubranie - to może być sukienka, koszula bądź pareo. Możesz się nim przykryć, gdy nie chcesz się dalej opalać, lub dopiero co wyszłaś z wody, a robi się chłodno.

Gadżety - jeśli lubicie relaks na plaży, z pewnością nie możecie obejść się bez słuchawek lub książki. Gdy jednak wolicie aktywny wypoczynek z przyjaciółmi, weźcie piłkę lub karty do gry.