#Nouw30DayChallenge - Pośród wielu wspaniałych programów do obróbki zdjęć możecie znaleźć takie, które będą zarówno świetne, jak i darmowe! Stworzyliśmy listę pięciu programów do edycji, które możecie ściągnąć zupełnie za darmo!

PicMonkey. To narzędzie do edycji online, gdzie obróbka odbywa się bezpośrednio przez stronę. Możecie z łatwością dodać filtry, różne efekty lub tekst. Program jest darmowy, lecz możecie wykupić rozszerzoną wersję, dzięki której pozbędziecie się reklam i otrzymacie więcej funkcji. Jeśli chcecie wiedzieć, jak używać PicMonkey, zajrzyjcie na ich blog!

Dostępność: online

PhotoScape. Jedną z kluczowych funkcji jest pakiet edycji, dzięki któremu możecie przerabiać kilka fotek w tym samym czasie - dodać filtry, wyciąć fragmenty lub zmienić rozmiar. Macie także możliwość tworzenia GIFów, podzielenia zdjęcia na kilka części i zamianę formatu z RAW na JPG

Dostępność: Mac & Windows

GIMP. To program do obróbki zdjęć, w którym możecie zrobić dosłownie wszystko. Jeśli wiecie, jak działa Photoshop, poczujecie się jak w domu korzystając z GIMPa. To narzędzie pozwoli wam na edycję fotek za pomocą nakładania efektów, mając otwarte kilka zdjęć w różnych kartach. Ten program to świetny wybór, jeśli jesteście zaznajomieni z tematem, lecz dla początkujących może być trochę przytłaczający.

Dostępność: Mac & Windows

BeFunky. Kolejny program do edycji, którego nie musicie pobierać. Zamiast tego ładujecie na stronę zdjęcia, które chcecie przerobić. Możecie tam edytować oraz tworzyć kolaże. Macie tam także zakładkę design, gdzie z łatwością zaprojektujecie zaproszenia, menu, broszury, a może nawet własny plakat? Jeśli macie ochotę coś stworzyć, BeFunky wam to ułatwi.

Dostępność: online

Edytor Nouw. Jako blogerzy Nouw, macie możliwość tworzenia & edycji zdjęć w najprostszy sposób, zaraz po załadowaniu zdjęć do wpisu. Dodawajcie filtry, dostosowujcie kontrast, kolor, kontrast, rozjaśnienie & cienie. Możecie także wstawić tekst oraz użyć narzędzie pędzla!

Dostępność: wszyscy blogerzy Nouw

Zdjęcie w tle: @moamattsson